Szafa z drewna do salonu – czy się opłaca?

szafa drewniana do salonu

4.0 Opinie (1)
  • meble do salonu
  • salon
  • szafa przesuwna
  • szafa na wymiar
  • szafa wolnostojąca
  • szafa z drewna naturalnego
szafa drewniana do salonu

Meble z drewna naturalnego to jedne z najlepszych i najdroższych na rynku meblarskim. Wiele osób zastanawia się, czy warto inwestować w tego rodzaju wyposażenie salonu. Jak jest w przypadku szafy z drewna naturalnego? Czy materiał, z którego szafa zostanie wykonana, ma znaczenie? 

Szafa drewniana a szafa z drewna litego 

Na początku warto zaznaczyć, że nie zawsze pod nazwą „meble drewniane” rzeczywiście znajdziemy szafy czy inne element wyposażenia domu, które zostały wyprodukowane z prawdziwego drewna. Bardzo często pod takim nazewnictwem kryją się meble, które zostały wykonane z płyt meblowych, czyli materiałów drewnopodobnych. Jak więc odróżnić meble wykonane z drewna naturalnego od tych z płyt meblowych? 

Wbrew pozorom nie trzeba być specjalistą. Wystarczy szukać mebli, które występują pod nazwą „drewno lite” lub po prostu spytać o to sprzedawcy. Meble z drewna litego są produkowane z czystego, najprawdziwszego drewna, a nie z wiór z dodatkiem klejów i żywicy.

Wady i zalety szafy z drewna naturalnego 

Szafy z drewna naturalnego są bardzo solidne i trwałe, a taki zakup to z pewnością inwestycja na długie lata. Meble z drewna są również niezwykle unikatowe i wyjątkowe, ponieważ są wyprodukowane z niepowtarzalnych kawałków drewna. Każde drewno ma swoją unikatową barwę i sęki, których nie da się podrobić. 

Do wad szafy z drewna naturalnego można zaliczyć to, że należy je odpowiednio pielęgnować za pomocą olejowania, bejcowania lub innych sposobów na konserwację drewna. Oczywiście niewątpliwą wadą szaf drewnianych jest ich cena. Drewno jest bardzo drogim surowcem do produkcji mebli. Ceny za szafy z płyt meblowych są często kilka, a nawet kilkanaście razy niższe niż za szafy z drewna litego. 

Opinie o Szafa z drewna do salonu – czy się opłaca? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 68 = 73

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com