Dlaczego warto kupić szafę robioną na wymiar do sypialni?

szafa do sypialni

4.0 Opinie (1)
  • meble do sypialni
  • szafa przesuwna
  • szafa garderobiana
szafa do sypialni

Duża szafa do sypialni to jeden z najczęściej wybieranych mebli do tego rodzaju pomieszczeń. Nic dziwnego, ponieważ taka szafa jest bardzo pojemna i można w niej schować wiele ubrań, a także bielizny pościelowej. Co wtedy, gdy żadna z dostępnych w sklepach opcji nie spełnia naszych oczekiwań? 

Zalety szafy na wymiar do sypialni 

Tego rodzaju szafa to wielofunkcyjny i bardzo praktyczny mebel. Nadaje się do dużych, standardowych oraz małych sypialni. Umożliwia przechowywanie nie tylko ubrań, ale również pościeli, prześcieradeł, walizek, kocyków i wielu innych rzeczy. Szafy robione na wymiar mogą być przez nas zaprojektowane od początku do końca, dzięki temu ułatwiają utrzymanie porządku w domu, poranne szykowanie do pracy, a także szybkie ogarnięcie pokoju na koniec dnia. 

Jaka szafa na wymiar?

Wyróżnia się trzy główne rodzaje szaf do sypialni - szafa przesuwna, klasyczna z otwieranymi drzwiczkami oraz szafa garderobiana. Którą z nich wybrać do swojej sypialni? 

Szafa przesuwna to najczęściej kupowany model w ostatnich latach. Nic dziwnego, to bardzo wygodne rozwiązanie. Drzwi przesuwne nie blokują przejścia ani nie zabierają przestrzeni, gdy są otwarte. Dodatkowo taka szafa może mieć wbudowane lustro, co również jest bardzo popularnym rozwiązaniem. 

Klasyczna szafa z drzwiczkami nadal cieszy się popularnością, choć nie tak dużą, jak szafa przesuwna. Jej minusem jest to, że w małych pomieszczeniach otwierane drzwiczki mogą być dość problematyczne, zwłaszcza gdy w jednym momencie z pokoju korzysta więcej niż jedna osoba. 

Szafa garderobiana jest najmniej popularnym modelem wśród mebli do sypialni, gdyż głównie kojarzy się z garderobą. Jednak takie rozwiązanie w tego rodzaju pomieszczeniu to fantastyczny pomysł, który umożliwia przechowywanie nie tylko ubrań czy pościeli, ale również butów. Można do niej włożyć pudełka i posegregować bieliznę, a nawet schować biżuterię. Taka szafa daje nieskończone możliwości, a zamówiona na wymiar będzie miała dokładnie wszystko, czego potrzebujemy. 

Warto pamiętać, że w przypadku mebli na wymiar możemy łączyć ze sobą róże opcje. Dlatego możemy zaprojektować taką szafę, która będzie miała w sobie elementy zarówno szafy klasycznej, przesuwnej, jak i garderobianej. Nie bójmy się ciekawych, unikatowych i praktycznych rozwiązań.  

Opinie o Dlaczego warto kupić szafę robioną na wymiar do sypialni? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

1 + = 2

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com