Regał otwarty – czym się charakteryzuje?

otwarty regał do przedpokoju

4.0 Opinie (1)
  • regał
  • regały
  • przedpokój
otwarty regał do przedpokoju

Regał otwarty świetnie się sprawdzi w każdym przedpokoju, nawet w tych małych i ciemnych. Wybierając lekki i ażurowy model możemy ciekawie urządzić przestrzeń lub ją wydzielić. Producenci oferują szeroką gamę regałów otwartych, więc bez problemu znajdziemy odpowiedni model do konkretnego wnętrza.

Otwarty regał do przedpokoju – wygodny i funkcjonalny mebel

Decydując się na regał otwarty w przedpokoju, zyskujemy sporo miejsca do przechowywania. Dzięki otwartej konstrukcji mamy łatwy dostęp do przedmiotów, które będziemy na nim przechowywać. Regały otwarte mogą również pełnić funkcję ścianki, która subtelnie oddzieli przedpokój od reszty mieszkania. Jeśli regał jest ciężki, to warto wybrać model na kółkach, dzięki którym mebel będzie można dowolnie przestawiać. Taka ściana z regału jest świetnym rozwiązaniem, ponieważ nie zamyka przestrzeni ani nie zabiera naturalnego światła. Poza tym przedmioty możemy ustawać z obu stron - dzięki takiemu rozwiązaniu w przedpokoju możemy trzymać niezbędne akcesoria, a od strony salonu książki, zdjęcia i inne dekoracje. Jako ściankę możemy również wykorzystać regał otwarty schodkowy, który jest oryginalny i nie zmniejsza przestrzeni.

Jeśli nie chcemy wszystkich rzeczy trzymać na widoku lub zależy nam na ochronie przez kurzem, możemy wykorzystać pudełek lub skrzynek, które ułożymy na półkach regału. Nie tylko stworzą piękną dekorację, ale jeszcze ukryjemy w nich różne przedmioty. Producenci oferują różne warianty, mogą to być małe regały na buty i tu ciekawą opcją są modele z siedziskiem, dzięki czemu zyskamy miejsce do wygodnej zmiany obuwia. Inne modele mogą być bardzo ozdobne lub fantazyjne w formie, przez co będą piękną ozdobą przedpokoju. W dużych wnętrzach sprawdzą się duże regały otwarte, które gwarantują nam sporo miejsca do przechowywania. Są jeszcze regały częściowo zamknięte, gdzie na przykład dolne półki są szafkami lub szufladami.

Regały otwarte – z jakich materiałów są produkowane?

Na rynku mamy bogatą ofertę regałów otwartych, możemy wybierać spośród różnych form, kolorów oraz materiałów, jak na przykład:

  • drewniane
  • z płyty
  • metalowe
  • z tworzywa

Meble w przedpokoju są bardziej narażone na zabrudzenia, uszkodzenia oraz wilgoć, dlatego lepiej wybrać modele specjalnie przeznaczone do tego pomieszczenia lub o dobrych parametrach. Dzięki temu mamy pewność, że regał będzie dobrze wyglądał przez lata. Najlepsze materiały do przedpokoju to tworzywo sztuczne oraz metal, ale również dobrze zabezpieczone drewno, czy płyta meblarska się sprawdzą w tych trudnych warunkach.

Ceny otwartych regałów

Mały otwarty regał na buty kupimy już od około 20 zł, a najdroższe modele mogą kosztować nawet 6 tysięcy złotych. Warto wybrać  droższy regał z dobrej jakości materiałów, które są wytrzymałe i odporne. Możemy również zdecydować się na regał w zabudowie i wypełnić wnękę lub część ściany otwartymi półkami.

Opinie o Regał otwarty – czym się charakteryzuje? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 1 = 1

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com