Szafa przesuwna do pokoju dziecięcego – kiedy się sprawdzi?

szafa przesuwna do pokoju dzieciecego

4.0 Opinie (1)
  • pokój dziecięcy
  • meble do pokoju dziecięcego
  • szafa przesuwna
szafa przesuwna do pokoju dzieciecego

Szafy z systemem drzwi przesuwnych cieszą się ogromną popularnością. Najczęściej są wybierane do sypialni, jednak coraz więcej osób stawia na takie szafy również w pokojach dzieci. Czy takie rozwiązanie się sprawdzi? 

Plusy i minusy szafy z drzwiami przesuwnymi w pokoju dziecięcym 

Szafy z systemem drzwi przesuwnych to praktyczne i pojemne meble. Taka szafa doskonale nadaje się do przechowywania kurtek, tekstyliów pościelowych, swetrów oraz bluz. Ponadto ten rodzaj drzwi jest najbezpieczniejszą opcją w pokoju dziecięcym. Dzieci zwłaszcza te młodsze lubią się ganiać, bawić i chować. Bardzo często w trakcie gry np. w chowanego wykorzystują drzwi i szafy jako elementy tej zabawy. Szafa z klasycznie otwieranymi drzwiami może stanowić niebezpieczeństwo dla najmłodszych, gdyż dzieci niechcący mogą się nimi uderzyć. W przypadku szaf przesuwnych nie ma takiego zagrożenia.  

Jednak szafy przesuwne to nie tylko same zalety. Ten rodzaj mebla w pokoju dziecięcym będzie miał jedną zasadniczą wadę — szybko w takiej szafie robi się bałagan. Przez to, że półki w modelach przesuwnych są dość obszerne, a główną część stanowią drążki na ubrania wiszące to zarówno bielizna, jak i cieńsze podkoszulki czy bluzki mogą się w takiej szafie szybko przemieszać, gnieść i zagubić. 

Jaka szafę przesuwną warto wybrać do pokoju dziecięcego? 

Żeby uniknąć bałaganu w szafie przesuwnej, warto postawić na nieco zmodyfikowany wariant tego rodzaju mebla. Świetnym rozwiązaniem będzie zamówienie szafy u prywatnego stolarza i  zaprojektowanie jej tak, aby łączyła w sobie elementy szafy garderobianej oraz przesuwnej. Wnętrze szafy można dostosować do potrzeb swoich oraz dziecka potrzeb, natomiast z zewnątrz wykorzystać system drzwi przesuwnych dla bezpieczeństwa swojej pociechy. 

Opinie o Szafa przesuwna do pokoju dziecięcego – kiedy się sprawdzi? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

97 − = 95

Podobne

Źródła

Zdjęcie - shutterstock.com