Szafki łazienkowe – co wybrać?

Szafki łazienkowe

4.0 Opinie (1)
  • meble łazienkowe
  • szafki łazienkowe
  • szafki do łazienki
  • wyposażenie łazienki
Szafki łazienkowe

Urządzanie tego rodzaju pomieszczenia nie jest prostą sprawą. Idealna łazienka to taka, która będzie się dobrze prezentowała, umilała czas w niej spędzony, ale także będzie praktyczna i funkcjonalna.

Szafki łazienkowe – rodzaje 

Szafki do łazienki dzieli się na trzy główne typy:

  • Szafki pod umywalkę 
  • Szafki stojące
  • Szafki wiszące 

Szafka pod umywalkę to obowiązkowy element każdej łazienki. W zależności od potrzeb możemy wybrać szafkę z szufladami lub z otwieranymi drzwiczkami. Ponadto niektórzy producenci oferują bardziej nietypowe rozwiązania jak np. szafka pod umywalkę całkowicie otwarta bez półek czy szuflad.  

Szafki stojące czy wiszące? To zależy od wymiarów łazienki i tego, jak jest ułożona. Przykładowo w pomieszczeniu ze skosami umieszczenie szafek wiszących nie jest najlepszym rozwiązaniem. Z kolei szafki stojące pasują do każdego rodzaju łazienki, nie zależnie od tego, czy pomieszczenie jest wąskie i małe, czy szerokie i przestronne. 

Jakie szafki do łazienki wybrać?

Bez względu na to, czy będą to szafki stojące, czy wiszące dobrym rozwiązaniem są warianty ze szkła. Szkło jest odporne na działanie wilgoci, dlatego nie ma obaw o niszczenie takich szafek. Dodatkowo ich stelaże są często robione ze stali nierdzewnej, która również idealnie nadaje się do mokrych pomieszczeń. 

Innym materiałem na szafki do łazienki, który się dobrze sprawdzi to płyta MDF pomalowana farbą. Takie tworzywo również rewelacyjnie znosi wodę, a także częste zmiany temperatury. Dodatkowo w porównaniu do szafek szklanych taka płyta jest łatwiejsza w utrzymaniu czystości. Na szkle mogą się robić nieestetyczne ślady po placach lub od zaparowanej łazienki. 

Jeżeli chodzi o szafkę pod umywalkę to ona najbardziej jest narażona na częsty kontakt z wodą. Dlatego trzeba ostrożnie dobierać materiał, z którego będzie zrobiona. Jeżeli chcemy, aby taka szafka była wykonana z drewna, nie można zapomnieć o lakierowaniu lub bejcowaniu powierzchni mebla. Dodatkowo trzeba bardzo dokładnie dobrać do niej umywalkę, żeby pomiędzy zlewem a materiałem nie było żadnych szczelin. Warto też postawić na głęboką umywalkę, wtedy woda będzie się mniej rozpryskiwać podczas użytkowania.  

Opinie o Szafki łazienkowe – co wybrać? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 34 = 37

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com