Szafa robiona na wymiar, czy z salonu meblowego – co wybrać?

szafa do sypialni

4.0 Opinie (1)
  • meble do sypialni
  • szafa przesuwna
  • szafa garderobiana
  • szafa na wymiar
szafa do sypialni

Duża szafa do sypialni to jeden z najczęściej wybieranych mebli do tego rodzaju pomieszczeń. Taka szafa bez względu na to, czy to będzie klasyczny model z otwieranymi drzwiami, czy model przesuwny, jest bardzo pojemnym i praktycznym rozwiązaniem. Jednak pozostaje pytanie, kupić ją w sklepie meblarskim czy zamówić na wymiar? 

Szafa robiona na wymiar – wady i zalety

Szafa na wymiar sprawdzi się w każdych warunkach, niezależnie od tego, czy mamy małą sypialnię czy dużą, taki rodzaj mebla bez problemu można zaprojektować pod każdą przestrzeń. Oprócz możliwości wymierzenia wymiarów, aby szafa idealnie pasowała do pokoju jest też możliwość zaprojektowania jej wnętrza tak, żeby spełniała wszystkie nasze oczekiwania. 

Wadą zamawiania mebli na wymiar jest to, że gdy zamawiamy taką szafę, możemy zobaczyć jedynie jej projekt lub wizualizację bez możliwości wcześniejszego dokładnego obejrzenia mebla, zanim go zakupimy. Kolejnym minusem tego rodzaju usług jest ich cena. Zamówienie szafy na wymiar będzie zazwyczaj droższe niż to jest w przypadku kupna szafy ze sklepu. 

Szafa z salonu meblowego – wady i zalety 

Zaletą kupna szafy z salonu meblowego jest szeroka oferta, a także atrakcyjne ceny. Możliwość obejrzenia mebla na żywo przed podjęciem decyzji o zakupie mebla również jest tutaj atutem. 

Jednak wybierając gotowe szafy, tracimy możliwość zaprojektowania mebla tak, aby spełniał wszystkie nasze oczekiwania. Zazwyczaj modele sklepowe są wyposażone w drążki na wieszaki oraz górną półkę, na której można schować tekstylia pościelowe. Nie ma tam półek na buty, bieliznę, czy torebki. 

Szafa robiona na wymiar, czy z salonu meblowego?

Jeżeli poszukujemy zwykłej pojemnej szafy przesuwnej lub klasycznej z otwieranymi drzwiami, to sklep meblarski jest odpowiednim miejscem na taki zakup. Jednak jeżeli marzymy o wyjątkowej szafie skrojonej na nasze potrzeby, to musimy taką szafę zamówić na wymiar. Dodatkowo jeśli chcielibyśmy w swojej sypialni mieć szafę garderobianą lub zwykłą szafę z elementami szafy garderobianej, to również ciężko będzie znaleźć takie modele w sklepach stacjonarnych. 

Opinie o Szafa robiona na wymiar, czy z salonu meblowego – co wybrać? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

66 − = 63

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com