Fotel skandynawski – czym się charakteryzuje?

fotel w stylu skandynawskim

4.0 Opinie (1)
  • meble do salonu
  • salon
  • fotele wypoczynkowe
fotel w stylu skandynawskim

Styl skandynawski podbił rynek meblarski. Obecnie meble w tej stylistyce to najlepiej sprzedające się wyposażenie wnętrz. Czym charakteryzuje się styl skandynawski? Dlaczego fotele skandynawskie są tak popularne? 

Styl skandynawski – czym się charakteryzuje? 

Meble w stylu skandynawskim charakteryzuje prostota, surowość oraz stonowana kolorystyka. Fotele w stylu skandynawskim najczęściej występują w szarościach i chłodnych odcieniach niebieskiego. Odznaczają się również prostotą formy, bez zbędnych elementów i upiększeń. 

Fotel skandynawski – jaki materiał na obicie? 

Charakterystyczne dla stylu skandynawskiego są naturalne materiały. Z tego względu często w mieszkaniach o takim wystroju jest dużo elementów z drewna naturalnego. Producenci mebli w stylu skandynawskim bardzo często wykorzystują również naturalne tkaniny na obicia foteli i kanap.

Popularne materiały wykorzystywane do produkcji mebli w stylu skandynawskim to len obiciowy, juta oraz bawełna tapicerska. Oczywiście trzeba brać pod uwagę fakt, że fotele skandynawskie z bawełną tapicerską czy lnem są znacznie droższe w produkcji. Dlatego wielu producentów rezygnuje z ich użycia i wybiera materiały pluszowe lub mikrofibrę.

Ile kosztuje fotel skandynawski? 

Fotele w stylu skandynawskim na tle innych foteli wypadają cenowo całkiem korzystnie. Zazwyczaj cena za taki fotel to około 600 zł, ale można znaleźć modele już od 400 zł. 

Opinie o Fotel skandynawski – czym się charakteryzuje? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 71 = 72

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com