Szafki kuchenne stojące – wady i zalety

szafki kuchenne stojące

4.0 Opinie (1)
  • meble kuchenne
  • szafki kuchenne
szafki kuchenne stojące

Szafki kuchenne stojące to niezbędny element w dobrze wyposażonej kuchni. Jakie nowoczesne rozwiązania proponuje rynek meblowy? Czy szafki stojące mają jakieś wady?

Nowoczesne rozwiązania w szafkach stojących

Producenci szafek stojących oferują różnorodne rozwiązania, które mają ułatwić funkcjonowanie w kuchni, a także utrzymanie w nich porządku. Do najciekawszych propozycji należą:

  • system cargo
  • półki obrotowe 
  • półki wysuwane 

System cargo to bardzo wygodne rozwiązanie do wielu rodzajów szafek stojących. Sprawdzi się zwłaszcza w głębokich i wąskich modelach. Cały system oparty jest na szynach, które umożliwiają wysuwanie metalowych koszy z szafki. W takim miejscu można przechowywać ścierki kuchenne lub posegregowane przyprawy. W przypadku wąskich mebli sprawdzi się idealnie. 

Półki obrotowe charakteryzują się tym, że w środku mają zamocowany metalowy drążek, a na tym drążku są usytuowane ażurowe kosze, które można obracać. Takie rozwiązanie pozwala na wygodny i łatwy dostęp do zawartości takiej szafy. 

Szafki wysuwane działają na podobnej zasadzie, co system cargo. Jednak takie rozwiązanie jest bardziej pojemne i raczej przeznaczone na duże przedmioty, takie jak garnki czy patelnie. Wygląda to tak, że po otworzeniu drzwiczek wysuwamy metalowy drążek, na którym znajdują się metalowe kosze za obu stron, a dodatkowo taka szafka ma dwa poziomy.

Szafki stojące do kuchni – wady i zalety

Tak naprawdę szafki stojące nie mają wiele wad. Gdy są źle zrobione i niedopasowane do kuchni, wtedy może być ciężko z umieszczeniem w nich sprzętów kuchennych, tak żeby  nie utrudniało to codziennego użytkowania kuchni. Dlatego dobrą opcją jest zamówienie szafek stojących na wymiar, wówczas będziemy mieć pewność, że kuchnia będzie wygodna i praktyczna. 

Dobrze zaprojektowane szafki stojące przyspieszają pracę z kuchni, ułatwiają przygotowywanie posiłków i umilają czas spędzony w tym pomieszczeniu. Dodatkowo wymienione wcześniej nowoczesne rozwiązania ułatwiają utrzymanie porządku w szafkach i organizacje. Nie będziemy już tracić czasu na szukanie patelni czy brytfanki na ciasto.  

Opinie o Szafki kuchenne stojące – wady i zalety - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

25 − 21 =

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com