Szafka RTV loft – co to znaczy?

szafka rtv loft
  • meble do salonu
  • salon
  • szafki RTV
szafka rtv loft

Szafka RTV w stylu loftowym powinna charakteryzować się cechami spójnymi z filozofią takiego urządzania wnętrz. Przede wszystkim mebel powinien wyglądać, jakby miał duszę i historię, poza tym powinien być prosty w formie, a jednocześnie ozdobić wnętrze. Natomiast szafka RTV musi dodatkowo być praktyczna.

Szafka RTV loft – jaką wybrać?

Wybierając szafkę RTV do wnętrza loftowego musimy ją dopasować do rozmiaru salonu oraz pozostałych mebli. Jeśli pomieszczenie jest duże i otwarte możemy kupić szafkę RTV większą, ciemną i masywną. Świetnie się sprawdzi mebel o czarnej metalowej konstrukcji połączony z litym drewnem. Do małych salonów wybierajmy mniejsze modele, o lekkiej konstrukcji, w jasnych barwach. Idealna będzie wisząca szafka RTV biała lub szara na wysoki połysk, ponieważ rozjaśni wnętrze.

Dużo zależy od ilości i rodzaju sprzętu audiowizualnego, jaki posiadamy. Dobrze, żeby szafka RTV bez problemu pomieściła cały sprzęt i zostało jeszcze trochę wolnego miejsca na przyszłe urządzenia. Jeżeli szafka będzie zamykana i sprzęty będą w niej schowane, to musi być tyle przestrzeni, żeby urządzenia się nie przegrzewały. Cześć sprzętów może być eksponowana, ale są takie przedmioty, które lepiej ukryć, dlatego idealnym rozwiązaniem są szafki RTV z szufladami lub zamykanymi półkami.

Loftowe szafki RTV – materiały

Kiedy wiemy już, jaki model, pod kątem funkcjonalności jest nam potrzebny, możemy wybierać spośród szerokiej oferty loftowych szafek RTV. Żeby mebel pasował do wystroju powinien mieć charakter i tu sprawdzą się szafki zrobione z drewna z odzysku lub imitujące zużyte meble. Wszelkie przetarcia, widoczne spawy czy śruby a także niedoskonałości, jak ślady szlifowania, sprawiają, że mebel idealnie będzie pasował w lofcie.

Innym ciekawym rozwiązaniem w lofcie są szafki RTV zrobione z palet. Możemy kupić gotowy mebel lub samemu zrobić dokładnie taką szafkę, jaką potrzebujemy. Również szafka RTV ze starych skrzynek będzie pasowała do klimatu. Takie meble zrobione ze starych przedmiotów to właśnie istota loftowego stylu. Jeśli dysponujemy większą kwotą możemy poszukać szafki RTV w antykach, to również meble z historią, więc idealnie się wpisują w loft.

Szafki RTV w stylu loftowym mogą być produkowane z następujących materiałów:

  • lite drewno
  • płyta meblarska
  • metalowe

Ceny loftowych szafek RTV

Najtańsze szafki RTV w stylu loftowym kupimy za ok. 180 złotych, droższe mogą kosztować w granicach 4500 zł. Jeśli zrobimy sami szafkę RTV z palet lub skrzynek możemy wydać grosze, a kupując antyk kwota może być zawrotna.

Dodaj opinię:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

64 − 62 =

Podobne

Źródła

zdjęcie shutterstock.com