Stoliki ogrodowe z technorattanu – kiedy się sprawdzą?

Stoliki ogrodowe z technorattanu

4.0 Opinie (1)
  • meble ogrodowe
Stoliki ogrodowe z technorattanu

Do wyboru mamy stoliki z technorattanu masywne albo delikatne, dzięki czemu znajdziemy odpowiedni model do ogrodu o każdym rozmiarze. Sprawdzą się również na tarasach lub balkonach, takie stoliki są nową generacją plastikowych mebli. Stoliki z technorattanu są trwałe, odporne na czynniki atmosferyczne oraz uszkodzenia.

Ogrodowe stoliki z technorattanu – czy warto je kupić?

Technorattan jest rodzajem tworzywa sztucznego, do produkcji mebli ogrodowych używa się wzmocnionego włókna polietylenowego HPDE lub poliuretanu. Stoliki z technorattanu są odporne na wilgoć, zmiany temperatur, uszkodzenia czy zabrudzenia, dodatkowo są bardzo trwałe. Przed zakupem warto sprawdzić, z jakiego metalu wykonany jest stelaż stolika oraz jakiej jakości jest plecionka, od tego zależy, jak długo będziemy się cieszyć stolikiem z technorattanu. Lepsze i lżejsze są modele ze stelażem z aluminium, ale są też droższe. Stalowe konstrukcje są tańsze, cięższe i mogą korodować.

Stoliki z technorattanu mogą mieć różne kolory, wzory oraz kształty. Do wyboru mamy modele okrągłe, kwadratowe, prostokątne, małe, duże, masywne i solidne lub delikatne i ażurowe. Dzięki temu bez problemu znajdziemy odpowiedni model na taras, balkon, czy do ogrodu. Modne są stoliki duże o prostej formie, które sprawdzą się, kiedy mamy dużo miejsca. Do mniejszych przestrzeni lepiej pasują mniejsze i lekkie modele. Dodatkowo niektóre stoliki posiadają schowki, które są bardzo praktyczne, jeśli mamy mało miejsca, a chcemy mieć gdzie przechowywać różne przedmioty. Niestety mało, które modele z technorattanu mają możliwość składania. Stoliki mogą być produkowane z technorattanu połączonego z innym materiałem, na przykład: szklanym lub drewnianym blatem, czy metalowymi nogami.

Technorattan nie wymaga specjalnej pielęgnacji ani konserwacji, wystarczy regularnie umyć meble myjką ciśnieniową lub wodą ze środkiem czyszczącym. Dodatkowo stoliki z technorattanu mogą przezimować na zewnątrz, wystarczy je tylko przykryć. W sprzedaży są nawet pokrowce do tego przeznaczone, ale lepiej dodatkowo schować meble pod dach. Stoliki z technorattanu są idealne dla osób, które nie chcę poświęcać zbyt dużo czasu na zabiegi pielęgnacyjne. Nie każdemu odpowiada, że technorattan to jednak tworzywo sztuczne i mimo iż imituje naturalny materiał, to jednak nim nie jest. Poza tym warto poświęcić trochę czasu przy wyborze stolika z technorattanu, ponieważ nie każdy model pasuje do konkretnego stylu.

Stoły z technorattanu do ogrodu – zalety i wady

Stoły z technorattanu posiadają wiele zalet, między innymi:

  • są odporne na warunki atmosferyczne
  • nie wchłaniają wilgoci i nie odbarwiają się
  • są trwałe i wytrzymałe
  • metalowy stelaż sprawia, że są stabilne
  • nie muszą być chowane poza sezonem
  • mogą mieć atrakcyjne ceny

Wady:

  • sztuczny materiał
  • raczej nie da się ich składać
  • tanie modele szybko się niszczą

Ceny stolików ogrodowych z technorattanu

Najtańszy stolik ogrodowy z technorattanu kupimy za ponad 100 zł, a najdroższe modele mogą kosztować nawet około 4500 złotych. Bardziej opłaca się kupić zestaw mebli: stolik z krzesłami, ponieważ takie komplety są tańsze, niż osobno zakupione meble. Lepiej wybrać modele droższe, ale lepszej jakości i trwałe.

Opinie o Stoliki ogrodowe z technorattanu – kiedy się sprawdzą? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

4 + 6 =

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com