Meble na balkon – co się sprawdzi?

meble na balkon

4.0 Opinie (1)
  • balkon
meble na balkon

Najczęściej balkony są niewielkich rozmiarów, ale mimo to da się stworzyć na nim przyjemną strefę relaksu. Dlatego ważny jest wybór odpowiednich mebli, żeby były praktyczne, funkcjonalne oraz piękne.

Meble balkonowe – jak wybrać odpowiednie?

Na początek warto się zastanowić, jaką funkcję mają spełniać meble na balkonie. Czy chcemy jeść posiłki, napić się kawy, czy zależy nam na wypoczynku. Kiedy zdecydujemy, jakie przeznaczenie mają mieć meble, należy dokładnie zmierzyć balkon i zaplanować ich ustawienie. Równie istotną kwestią jest położenie balkonu, jeśli jest południowe, będzie się mocno nagrzewać, więc lepiej wybrać meble jasne i z naturalnych materiałów. Plastikowe czy metalowe meble szybko się nagrzewają, przez co może dojść nawet do poparzenia. Poza tym zwrócić uwagę na zadaszenie balkonu - by deszcz lub śnieg nie zaszkodziły meblom. Nie zawsze mamy miejsce, żeby je schować, kiedy pogoda jest kiepska.

Dobrym rozwiązaniem są meble składane, które możemy w każdej chwili złożyć i na przykład ustawić suszarkę z praniem lub rozłożyć leżak, jeśli chcemy się opalać. Zaletą mebli składanych jest też to, że nie potrzebujemy dużo miejsca, żeby je przechowywać poza sezonem. Niektóre modele po złożeniu i przykryciu bez problemu przetrwają zimę na balkonie. Możemy też mieć kilka krzeseł składanych ekstra, które wykorzystamy, jak odwiedzi nas więcej osób. Innym dobrym rozwiązaniem są meble, które można układać jedne na drugich, również oszczędzają miejsce do przechowywania. Dobrze zaaranżowany balkon sprawia wrażenie przestronnego, harmonijnego i możemy się po nim swobodnie poruszać.

Wybierając meble na balkon lepiej zdecydować się na mniejsze, ażurowe modele, które sprawiają wrażenie delikatnych i lekkich. Jeżeli mamy wystarczająco dużo miejsca możemy kupić stół, który się rozkłada i w razie potrzeby mieć większy mebel. Również krzesła, które rozłożone pełnią rolę leżaka są dobrym wyborem na balkon. Chcąc mieć więcej miejsca do siedzenia można wykorzystać skrzynię, która posłuży nam również do przechowywania siedzisk, poduszek lub narzędzi ogrodowych. Podobną funkcję może spełnić puf lub stolik, który ma schowek, a nawet lodówkę. Na balkonie meble wielofunkcyjne sprawdzą się najlepiej.

Kolejną ważną kwestią jest wygląd mebli balkonowych, ponieważ balkon jest integralną częścią mieszkania i będziemy go widzieć z wnętrza. Dobrze, żeby był spójny ze stylem, w jakim mamy urządzone mieszkanie oraz wyglądem zewnętrznym budynku. Do wyboru mamy bardzo dużo mebli idealnych na balkon, a producenci oferują różne materiały, kolory, formy i wzory. Dzięki temu bez problemu znajdziemy odpowiednie i funkcjonalne meble na balkon.

Meble na balkon - materiały

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe aspekty możemy wybierać meble balkonowe z następujących materiałów:

  • drewniane
  • rattanowe
  • wiklinowe
  • z technorattanu
  • plastikowe
  • metalowe

Ceny mebli balkonowych

Najtańsze są meble z plastiku, proste krzesło z tworzywa kupimy już od 20-30 złotych. Najdroższe będą meble z metalu, drewna egzotycznego i technorattanu, które mogą kosztować nawet 20 tysięcy złotych. Na balkonie raczej nie mamy miejsca na duże zestawy, dlatego warto wydać więcej pieniędzy i kupić meble z dobrej jakości materiałów, które będą wytrzymałe, odporne oraz estetyczne. Dodatkowo jeśli będą wielofunkcyjne i praktyczne, to docenimy taki wybór za każdym razem, kiedy wyjdziemy na balkon.

Opinie o Meble na balkon – co się sprawdzi? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

45 − = 40

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com