Szafa z salonu meblowego do przedpokoju – wady i zalety

Szafa do przedpokoju

4.0 Opinie (1)
  • przedpokój
  • szafa wolnostojąca
Szafa do przedpokoju

Dobrze urządzony przedpokój powinien być przede wszystkim w pełni funkcjonalny. Swój pełny potencjał zdobywa między innymi dzięki przestronnej szafie. To właśnie w niej możemy schować swoje płaszcze, kurtki, buty oraz inne rzeczy. Gdzie kupić idealną szafę do przedpokoju?

Szafa - w jakim przedpokoju się sprawdzi?

Szafa będzie odpowiednim rozwiązaniem niemal dla każdego przedpokoju. Nie sprawdzi się jednak w bardzo wąskim oraz ciasnym pomieszczeniu. Na szafę możemy sobie pozwolić, jeśli ustawienie jej nie zabierze nam większości przestrzeni przedpokoju. Jest to ważne ze względu na funkcję, jaką pełni przedpokój - to właśnie w tym miejscu ubieramy się do wyjścia, zmieniamy buty i witamy gości.

Jeśli zdecydujemy się na zakup szafy z salonu meblowego, powinniśmy sprawdzić, czy bez problemu zmieści się ona w naszym przedpokoju. Ważne jest zmierzenie wysokości, szerokości oraz głębokości wybranej szafy i porównanie miary z przestrzenią, w której chcemy ją ustawić. Pomiary trzeba wykonać bardzo precyzyjnie, ponieważ nawet 1 centymetr różnicy, może sprawić, że szafa nie zmieści się do naszego przedpokoju.

Szafa z salonu meblowego - rodzaje

Rynek meblarski oferuje wiele rodzajów szaf, które możemy zamontować w przedpokoju. Możemy wybierać spomiędzy szaf wykonanych z naturalnego drewna, płyty rattanowej, płyt wiórowych laminowanych i lakierowanych oraz zdecydować o rodzaju drzwi. Wybór jest bardzo szeroki, a to, jaką szafę postawimy w przedpokoju, zależy przede wszystkim od wielkości pomieszczenia, jakim dysponujemy oraz kwoty, którą chcemy przeznaczyć na zakup szafy.

W dużym i przestronnym przedpokoju możemy postawić szafę z otwieranymi drzwiami lub kilkudrzwiową, natomiast w mniejszym pomieszczeniu lepiej sprawdzi się szafa z drzwiami przesuwnymi. 

Szafa z salonu meblowego do przedpokoju - cena

Ceny szaf, które możemy znaleźć w salonie meblowym, zaczynają się już od kilkuset złotych. Podczas zakupu szafy, powinniśmy się dobrze zastanowić nad materiałem, z jakiego ma być wykonany ten mebel. Najdroższe będą szafy wyprodukowane z naturalnego drewna, będą one również najcięższe i trudniejsze w montażu, ale równocześnie zostaną z nami przez lata.

Tańszym rozwiązaniem są mniejsze szafy, np. jednodrzwiowe, wykonane z płyt wiórowych i rattanowych. Będą one dużo lżejsze od tych wykonanych z drewna oraz łatwiejsze podczas montażu i ewentualnego przemeblowania.

Szafa z salonu meblowego do przedpokoju - główne wady

Szafy z salonu meblowego do przedpokoju mają jednak swoje wady. Oto kilka z nich:

  • jeśli w przedpokoju mamy gotową wnękę pod szafę, w salonie meblowym możemy nie znaleźć rozmiaru idealnie dopasowanego do tego miejsca,
  • jeśli podoba nam się jakiś konkretny model szafy, ale chcemy zmienić system drzwiowy lub rodzaj drewna, to może być z tym problem - salony meblowe sprzedają gotowe już meble,
  • po zakupie mebli w salonie meblowym, często musimy dopłacić za transport oraz za montaż zakupionych produktów.

Szafa z salonu meblowego do przedpokoju - zalety

Oto główne zalety szafy z salonu meblowego do przedpokoju:

  • mamy ogromny wybór gotowych już szaf, wystarczy przejść się po sklepach lub przejrzeć witryny internetowe i zamówić mebel,
  • ceny szaf zaczynają się już od kilkuset złotych i to od nas zależy ile pieniędzy chcemy zainwestować w nowy mebel,
  • szafy z salonu meblowego są zazwyczaj przygotowane tak, żebyśmy sami mogli poradzić sobie z ich montażem,
  • wolnostojąca szafa będzie łatwa do przestawienia lub późniejszej wymiany na inny model.

Opinie o Szafa z salonu meblowego do przedpokoju – wady i zalety - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

3 + 4 =

Podobne

Źródła

Zdjęcia - shutterstock.com, autor Viktor Prymachenko