Regał z szufladami dla dzieci – dobre rozwiązanie?

regał z szufladami

4.0 Opinie (1)
  • regał
  • regały
  • pokój dziecięcy
  • meble do pokoju dziecięcego
regał z szufladami

Szuflady w regale to świetne miejsce do przechowywania drobnych zabawek dziecka, pomieszczą na przykład: klocki, kredki, małe figurki, piłeczki i wiele innych skarbów niezbędnych w pokoju dziecięcym. Dzięki regałom z szufladami zabawki są zabezpieczone przed kurzem i łatwiej jest utrzymać porządek.

Regał z szufladami do pokoju dziecka – dobry wybór?

W pokoju dziecka świetnie się sprawdzą regały z szufladami, dzięki nim łatwiej będzie utrzymać porządek. Szczególnie małe zabawki lepiej przechowywać w szufladach. Dodatkowo wyjmowane szuflady ułatwiają zabawę, można całą szufladę wyciągnąć i postawić na podłodze. Dobrym rozwiązaniem są regały, które w dolnej części mają szuflady, bo dziecko ma do nich łatwy dostęp. Zabawki trzymane w szufladzie nie będą się kurzyły tak, jak te na półkach otwartych.

Oryginalnie wyglądają regały, w których szuflady są nieregularnie rozrzucone, a jeśli dodatkowo są ozdobione i wyglądają jak zwierzątka, to każde dziecko będzie zachwycone takim regałem. W regałach zamkniętych również można postawić na modele z szufladami, dzięki temu na dużych półkach miejsce będą miały większe zabawki, a te drobniejsze idealnie zmieszczą się w szufladach. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość przestawiania szuflad lub dokupienie innych, przez co możemy dowolnie aranżować regał i zmieniać jego wygląd.

Regały z szufladami dla dzieci – rodzaje i materiały

Szuflady w regałach mogą być kolorowe, ozdobione, niskie, wysokie, dodatkowo mogą być zrobione z innych materiałów, niż sam regał, jak na przykład: tekstylne czy z tworzywa sztucznego. Ciekawym rozwiązaniem są szuflady transparentne, w których widać zawartość, dziecku łatwiej będzie znaleźć zabawki, których szuka. Można też opisać szuflady, co również ułatwi szukanie konkretnych przedmiotów. Regały mogą być kolorowe, różnych rozmiarów i zrobione z kilku materiałów, do wyboru mamy modele produkowane z:

  • metalu
  • litego drewna
  • płyty meblarskiej
  • tworzywa sztucznego

Meble do pokoju dziecka powinny być zrobione z materiałów bezpiecznych i posiadać odpowiednie atesty. Regały będą narażone na zabrudzenia i uszkodzenia, więc lepiej wybrać modele drewniane lub metalowe, które są trwałe i odporne, a dodatkowo można je odnowić. Regały z płyty meblarskiej i tworzywa sztucznego też się sprawdzą w pokoju dziecka, ale warto wybrać modele dobrej jakości.

Ceny regałów z szufladami do pokoju dziecka

Mały regał z szufladami kupimy już za około 90 zł, a najdroższe modele mogą kosztować prawie 4000 złotych. Rozbieżność cen jest duża i zależy od materiałów, jakości oraz rozmiaru regału, ale warto wybrać regał solidny oraz dobrej jakości, który będzie odporny i wytrzymały.

Opinie o Regał z szufladami dla dzieci – dobre rozwiązanie? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

65 + = 72

Podobne

Źródła

zdjęcie - shtterstock.com