Szafa z otwieranymi drzwiami do sypialni – wady i zalety

Szafa z otwieranymi drzwiami

0.0 Opinie (0)
  • meble do sypialni
  • szafa do sypialni
Szafa z otwieranymi drzwiami

Szafa z otwieranymi drzwiami to klasyczny mebel, który świetnie sprawdzi się w sypialni. Producenci mebli oferują wiele wariantów tego rodzaju szaf jak np. typowy model dwudrzwiowy, ale również trzydrzwiowe, a nawet czterodrzwiowe. Ponadto niektóre modele są wyposażone w dodatkowe szuflady. Czy warto kupić szafę z otwieranymi drzwiami do sypialni? 

Wady i zalety szafy z otwieranymi drzwiami 

Największą zaletą szaf z otwieranymi drzwiami jest ich szeroka oferta, a także łatwa dostępność. Dzięki dużemu asortymentowi, który oferują producenci mebli, można znaleźć taką szafę, która najbardziej odpowiada naszym potrzebom. 

Wadą szaf z otwieranymi drzwiami może być to, że niektóre modele nie nadają się do mniejszych pomieszczeń ze względu na szerokie drzwi, które po otworzeniu mogą utrudniać swobodne poruszanie się. 

Rodzaje materiałów na szafy z otwieranymi drzwiami 

Taki rodzaj szaf wykonuje się zazwyczaj z kilku sprawdzonych oraz  solidnych materiałów i są to: 

  • drewno lite 
  • materiały drewnopodobne (płyta MDF) 
  • szkło lacobel 

Szafy z drewna litego, czyli w 100 proc. naturalnego, to piękne i eleganckie meble, ale też stosunkowo drogie. Płyta MDF to tańszy zamiennik naturalnego drewna. Meble wykonane z płyty, które zostały odpowiednio zabezpieczone, będą równie wytrzymałe, co te z drewna litego. Szkło lacobel daje niesamowity efekt. Szafy wykonane z tego rodzaju szkła to nowoczesne meble o pięknym połysku. 

Szafa z otwieranymi drzwiami w sypialni – czy warto? 

Szafa z otwieranymi drzwiami to rewelacyjny mebel do sypialni -jest pojemna i dobrze się prezentuje. Szeroki wybór, który oferuje rynek meblarski ułatwia znalezienie idealnej szafy. Modele z lustrem lub wykonane ze szkła nadają się zwłaszcza do mniejszych pokoi, ponieważ rozjaśnią i optycznie powiększą przestrzeń. Do sypialni, w których metraż jest mniejszy zaleca się szafy trzydrzwiowe lub czterodrzwiowe, ponieważ szerokość ich drzwi nie jest aż tak duża, jak klasycznych szaf dwudrzwiowych. 

Szafy z otwieranymi możemy znaleźć w wielu wariantach stylistycznych, dzięki temu łatwo jest je dopasować do stylu domu. Szafy drewniane rewelacyjnie wpiszą się w styl rustykalny, z kolei modele z płyty MDF będą idealnym dopełnieniem skandynawskiego wystroju wnętrz. Taką płytę można również pomalować, dzięki temu z łatwością możemy odświeżyć lub zmienić jej charakter i wygląd.

Opinie o Szafa z otwieranymi drzwiami do sypialni – wady i zalety - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 2 = 6

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com