Szezlong w gabinecie – kiedy się sprawdzi?

Szezlong w gabinecie

4.0 Opinie (1)
  • meble do gabinetu
  • gabinet
Szezlong w gabinecie

Gabinet domowy to nie tylko duże biurko i wygodny fotel. Nowoczesny gabinet może być wyposażony w biblioteczkę, kącik kawowy, ale również w miejsce do odpoczynku. Jego przestrzeń powinna pozwolić na pełne skupienie w trakcie pracy, a jednocześnie, może być pomieszczeniem eleganckim, przytulnym i dobrze urządzonym.

Jednym z wyjątkowych elementów, który może znaleźć się w gabinecie, jest szezlong. Do czego służy i gdzie sprawdzi się najlepiej?

Sprawdź!

Szezlong - co to za mebel?

Od lat szezlong kojarzy się z luksusem i relaksem. Liczne dzieła sztuki, szczególnie w malarstwie, pokazują ludzi, którzy siedzą lub leżą na tym siedzisku. Pierwsze szezlongi wykorzystywane były już w starożytności, choć w dużo prostszej formie niż obecnie. Przez stulecia meble były wykonywane ręcznie, dlatego na szezlong, który był jedynie dodatkiem, pozwolić sobie mogli tylko najbogatsi. Oczywiście dziś szezlong jest produkowany dużo szybciej i wykonuje się go z różnych materiałów, które określają ostateczną cenę.

Szezlong - główne funkcje

Czy jedno siedzisko może pełnić wiele funkcji? Oczywiście! Dobrym przykładem jest właśnie szezlong, który, w zależności od ustawienia będzie służył nam do różnych czynności.

Ustawiony w salonie, gabinecie lub sypialni szezlong, może być miejscem do odpoczynku i relaksu. Możemy na nim usiąść lub ułożyć się w pozycji półleżącej, która pozwoli nam na odprężenie ciała. 

Postawienie tego siedziska niedaleko półki z książkami, sprawi, że zyskamy luksusowy kącik czytelniczy. Musimy pamiętać jedynie o odpowiednim ustawieniu światła lub dodatkowej lampie podłogowej podłączonej nieopodal.

Szezlong pełni również funkcję ozdobną, a czasem głównie taką. Jest to w końcu mebel bardzo wyjątkowy, o charakterystycznej budowie i wyglądzie, który zmieni charakter każdego pomieszczenia i nada mu luksusowego designu.

Szezlong - rodzaje siedziska

Szezlong jest zwykle meblem tapicerowanym, który charakteryzuje się wydłużonym siedziskiem, pozwalającym na wygodne wypoczywanie w pozycji leżącej lub półleżącej. Obecnie produkuje się wiele rodzajów tego siedziska, a różnią się one zastosowaniem, kształtem oraz materiałem wykonania. Szezlongi podzielić możemy na:

  • szezlong klasyczny - o tradycyjnym wyglądzie, tapicerowany lub skórzany,
  • szezlong nowoczesny - o prostej i minimalistycznej formie,
  • szezlong z podłokietnikami - wyposażony w wygodne podłokietniki,
  • szezlong ergonomiczny - wygięty w charakterystyczny sposób, który pozwala na ułożenie się w wygodnej pozycji,
  • szezlong z funkcją spania - zwykle posiadają rozkładane siedzisko,
  • szezlong modułowy - może być rozbudowany o dodatkowe moduły,
  • szezlong z baldachimem - wykorzystywany głównie na tarasie lub w ogrodzie.

Szezlong do gabinetu - kiedy się sprawdzi?

Rynek meblowy oferuje wiele różnych szezlongów, wykonanych z rozmaitych materiałów. Urządzając gabinet domowy powinniśmy wziąć pod uwagę styl, jakim chcemy ozdobić wnętrze.

Jeśli zdecydujemy się na nowoczesny lub minimalistyczny gabinet, to najlepiej sprawdzi się tu szezlong o prostych liniach, wykonany ze skóry lub obity wysokiej jakości czarną lub szarą tkaniną. Będzie to idealny dodatek do nowoczesnego biura. Do gabinetu w stylu retro najlepiej wstawić szezlong klasyczny w naturalnych kolorach. Natomiast gabinet industrialny może być wyposażony w szezlong ergonomiczny w mocnym rudym kolorze.

Szezlong sprawdzi się w przestrzeniach, w których lubimy odpoczywać. Dzięki dostępności różnych modeli i stylów szezlongów, z łatwością dopasujemy odpowiednie siedzisko do naszych wnętrz.

Opinie o Szezlong w gabinecie – kiedy się sprawdzi? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

42 − 37 =

Podobne

Źródła

Zdjęcie - shutterstock.com