Łazienka w sypialni – pomysły na aranżację

sypialnia z łazienką

4.0 Opinie (1)
  • łazienka
  • sypialnia
sypialnia z łazienką

Łazienka w sypialni to rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością. W małym mieszkaniu będzie to praktyczna koncepcja, która zaoszczędzi dużo miejsca, natomiast w dużym domu lub apartamencie stanie się ekskluzywną przestrzenią do relaksu. 

Aranżacja takiego połączenia wymaga jednak dużej uwagi, ponieważ ważne są, zarówno  komfort użytkowania, jak i pełna funkcjonalność obu pomieszczeń. Jak zaprojektować łazienkę w sypialni?

Oto kilka pomysłów!

Łazienka w sypialni - kiedy się sprawdzi?

Połączenie łazienki z sypialnią może wydawać się egzotycznym pomysłem, na które pozwolić mogą sobie tylko właściciele luksusowych domów. Jest to zapewne pierwsze skojarzenie, które dalekie jest od prawdy. Łazienka w sypialni sprawdzi się w dużych domach, nadając mu ekskluzywnego charakteru, ale jest też świetnym rozwiązaniem dla bardzo małych mieszkań, w których pomoże zaoszczędzić sporo miejsca. Zaprojektowanie łazienki w sypialni, sprosta oczekiwaniom osób starszych oraz chorych, dla których ważna jest niedaleka odległość obu pomieszczeń. 

Ostatecznie, decyzja o zaprojektowaniu łazienki w sypialni powinna być uzależniona od naszych potrzeb i preferencji. Przestrzeń taka musi być praktyczna, funkcjonalna i estetyczna.

Łazienka otwarta czy zamknięta w sypialni?

W zależności od metrażu sypialni, indywidualnych potrzeb oraz stylu, w jakim projektujemy całe pomieszczenie, możemy zastanowić się nad formą łazienki. Może być to łazienka otwarta, umieszczona bezpośrednio w strefie sypialnianej lub łazienka zamknięta - całkiem lub częściowo - oddzielona od łóżka i pozostałych mebli ścianką, przeszkleniem lub osobnym wejściem przez sypialnię.

ŁAZIENKA OTWARTA W SYPIALNI

Taki rodzaj łazienki wprowadzi do pomieszczenia więcej światła, a nasze pomieszczenie będzie wyglądało bardzo przestronnie. Dodatkowo, łazienka otwarta sprawi, że sypialnia nabierze luksusowego i niepowtarzalnego charakteru. Minusem takiego rozwiązania jest pewien dyskomfort, spowodowany brakiem prywatności. Ponadto łazienka jest pomieszczeniem wilgotnym, co negatywnie może wpłynąć na przytulną sypialnię, wypełnioną różnymi tekstyliami - materacem, kołdrą, poduszkami czy ubraniami w szafie. Kluczem do zachowania równowagi w otwartej łazience w sypialni jest zamontowanie odpowiedniego systemu wentylacji.

ŁAZIENKA ZAMKNIĘTA W SYPIALNI

Większą prywatność i intymność zyskamy dzięki łazience zamkniętej lub półzamkniętej w sypialni. Nawet dyskretne oddzielenie tych przestrzeni szklaną ścianką sprawi, że hałas, zapachy i wilgoć nie będą tak uciążliwe w części sypialnianej.

Wadą zaprojektowania łazienki zamkniętej w sypialni, jest ograniczenie powierzchni obu pomieszczeń. A jeśli łazienka będzie oddzielona od sypialni tak, że nie będzie miała dostępu do okna, to możemy mieć problem z wilgocią oraz pojawiającym się grzybem i pleśnią. Tu również kluczową rolę odgrywać będzie wentylacja.

Popularne aranżacje łazienki w sypialni

Zyskujące na popularności rozwiązanie połączenia sypialni z łazienką, może mieć różne oblicza. Najczęściej spotykane aranżacje, to:

  • przeszklone ścianki oddzielające łazienkę od sypialni,
  • osobna łazienka, do której wejście jest tylko z sypialni,
  • minimalistyczna wanna wolnostojąca w sypialni,
  • ozdobna wanna wolnostojąca na nóżkach,
  • narożny prysznic bez brodzika w sypialni,
  • sypialnia strefowa, w której obie strefy są dokładnie rozdzielone,
  • ściana ozdobna, pokryta kolorowymi płytkami, która oddziela sypialnię od łazienki.

Opinie o Łazienka w sypialni – pomysły na aranżację - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

43 − 36 =

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com