Deszczownica – w jakiej łazience się sprawdzi?

deszczownica

4.0 Opinie (1)
 • wyposażenie łazienki
 • łazienka
deszczownica

Nowoczesna łazienka stawia na minimalizm, funkcjonalność i przestronność. Coraz częściej wykorzystywane są, tak zwane, prysznice bez brodzików, do których wchodzi się bez potrzeby przekraczania progów. Jest to duża wygoda nie tylko dla osób starszych czy niepełnosprawnych, ale wszystkich tych, którzy cenią sobie wygodne rozwiązania. 

Właśnie do takiego prysznica, bez brodzika, pasować będzie deszczownica. Czym jest i jak ją zamontować?

Sprawdź!

Deszczownica - czym jest i gdzie się sprawdzi?

Deszczownica, to nic innego, jak określenie na wyjątkową baterię prysznicową. Swoją nazwą nawiązuje do deszczu nie bez powodu. Woda, która leci z deszczownicy, spada z góry niewielkimi kroplami, a osoba biorąca pod nią prysznic, czuje przyjemne strumienie wody.

Ten rodzaj słuchawki prysznicowej sprawdzi się głównie w większej kabinie prysznicowej. Może to być prysznic narożny, standardowy lub prysznic bez brodzika. Decydując się na zamontowanie deszczownicy, musimy wiedzieć, że zajmie ona więcej miejsca, niż standardowy model baterii/słuchawki prysznicowej.

Deszczownica - gdzie ją zamontować? 

Deszczownica będzie dobrym rozwiązaniem, jeśli nasz prysznic jest przestronny. Dlaczego? Oto dwa przykłady:

 1. Z technicznego punktu widzenia, deszczownica powinna być zamontowana w odległości od 30 do 50 centymetrów od ściany. Tradycyjna słuchawka zmontowana na standardowym uchwycie potrzebuje tylko kilku centymetrów przestrzeni od ściany. Dodatkowo deszczownica, w zależności od kształtu i wielkości może potrzebować wygospodarowania nawet 60-80 centymetrów przestrzeni sufitowej.
 2. Biorąc pod uwagę wygodę brania prysznica pod deszczownicą, powinniśmy wiedzieć, że stojąc dokładnie pod taką słuchawką, możemy się obrócić dookoła, bez zahaczania o ścianę czy szkło kabiny prysznicowej. Tylko taka swoboda ruchu sprawi, że prysznic pod deszczownicą dostarczy nam relaksu.

Deszczownica - rodzaje i kształty!

Modna łazienka musi być zaprojektowana tak, aby każdy, nawet najmniejszy element był przemyślany, funkcjonalny i dopasowany do wnętrza. Dlatego nawet baterie prysznicowe czy mocowania słuchawek występują w różnych rodzajach i kształtach.

Najważniejszym podziałem deszczownic na rodzaje są:

 • deszczownica natynkowa, którą montuje się na ścianie, za pomocą specjalnych uchwytów,
 • deszczownica podtynkowa, stelaż jest ukryty w ścianie, a w kabinie prysznicowej widać tylko słuchawkę deszczownicy.

W zależności od naszego gustu oraz wyglądu kabiny prysznicowej możemy zakupić:

 • deszczownicę okrągłą,
 • deszczownicę prostokątną,
 • deszczownicę kwadratową.

Deszczownica w łazience - wady

Prysznic, w którym zamontowana jest deszczownica ma kilka wad. 

Jedną z nich jest cena, jaką musimy zapłacić za taką baterię. Choć rynek łazienkowy oferuje nam szereg możliwości, to wyposażenie kabiny prysznicowej w deszczownicę, będzie zawsze trochę droższy niż zamontowanie tylko standardowej słuchawki prysznicowej.

I tu przechodzimy do drugiej wady - deszczownica nie powinna być jedynym źródłem wody w kabinie prysznicowej. Powinniśmy zamontować deszczownicę z uchwytem na zwykłą baterię. Takie rozwiązanie będzie idealne dla osób, które nie chcą myć włosów, za każdym razem, kiedy biorą prysznic.

Trzecią wadą jest mniejsza oszczędność wody, choć to zależy głównie od tego, jak często i jak długo bierzemy prysznic.

Deszczownica w łazience - zalety

Do głównych zalet deszczownicy zaliczyć możemy:

 • wyjątkowy design,
 • przyjemne doznania pod prysznicem,
 • wygodę brania prysznica - nie musimy trzymać słuchawki prysznicowej w ręku.

Opinie o Deszczownica – w jakiej łazience się sprawdzi? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

63 − = 56

Podobne

Źródła

Zdjęcie - shutterstock.com