Szafka pod zlewozmywak drewniana – wady i zalety

drewniana szafka pod zlew

4.0 Opinie (1)
  • meble kuchenne
  • szafki kuchenne
  • szafka pod zlewozmywak
drewniana szafka pod zlew

Drewno to popularny surowiec używany do produkcji mebli kuchennych, w tym szafek pod zlewozmywak. Szafki drewniane charakteryzują się bardzo estetycznym wyglądem i ponadczasowością. Jednak czy to dobry wybór pod zlew?

Szafki pod zlewozmywak a rodzaje drewna

Do produkcji szafek kuchennych najczęściej wykorzystuje się takie rodzaje drewna:

  • drewno sosnowe
  • drewno jesionowe
  • drewno bukowe 
  • modrzew
  • drewno dębowe

Drewno sosnowe to jeden z najtańszych gatunków drewna wykorzystywanego do produkcji mebli kuchennych. Dodatkowo ten surowiec jest łatwy w obróbce, dlatego producenci chętnie po niego sięgają.

Drewno jesionowe bardzo często jest wybierane jako alternatywa drewna dębowego. Jesion jest tańszy niż dąb, ale nie znaczy to, że jakościowo jest gorszy. Różnią się jednak nieco pod względem wizualnym. Drewno z jesionu jest elastyczne, przez co również łatwe w obróbce.  

Drewno bukowe jest niezwykle solidne i dobrze znosi duże obciążenia, z tego powodu często jest wykorzystywane do produkcji łóżek. Meble wykonane z tego materiału są też odporne na zarysowania oraz odpryśnięcia. 

Modrzew jest takim gatunkiem, który ma gęstą strukturę i mało sęków. Jednak pomimo tego ma tendencje do pękania, dlatego nie jest aż tak często wybierany do produkcji mebli, jak drewno bukowe czy sosnowe.

Drewno dębowe najbardziej kojarzy się z luksusem i elegancją. Wyróżnia się pięknym i szlachetnym wyglądem, dlatego jest też drogie. Jest też niezwykle trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Jego wysoka cena może być też uwarunkowana tym, że przed twardość drewno dębowe jest dosyć trudne w obróbce. 

Szafka pod zlewozmywak z drewna – wady i zalety

Szafka z drewna pod zlewozmywak z pewnością będzie się dobrze prezentowała i będzie solidna. Taki rodzaj surowca potrafi ocieplić wystrój kuchni i sprawić, że kuchnia będzie wyglądać przyjemnie, a domownicy będą chętnie spędzać w niej czas.

Drewno niestety nie jest odporne na wilgoć, a szafka zlewozmywakowa jest narażona na częsty kontakt z wodą. Dlatego warto wybierać takie meble, które są odpowiednio zalaminowane lub oklejone specjalną folią, która będzie chroniła surowiec przed psuciem się w wyniku kontaktu z wodą.  

Opinie o Szafka pod zlewozmywak drewniana – wady i zalety - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

3 + 3 =

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com