Szafa narożna w pokoju dziecięcym – czy warto?

szafa narożna

4.0 Opinie (1)
  • pokój dziecięcy
  • meble do pokoju dziecięcego
  • szafa na wymiar
  • szafa narożna
szafa narożna

Szafa narożna w pokoju dziecka może być wygodnym i fajnie wyglądającym rozwiązaniem. Dlaczego warto postawić na szafę narożną w pokoju dziecięcym? Kiedy najlepiej sprawdzi się szafa narożna? Na co zwrócić uwagę wybierając szafę narożną? 

Kiedy wybrać szafę narożną do pokoju dziecięcego?

Szafa narożna w pokoju dziecięcym sprawdzi się w zasadzie w każdym przypadku. Dzięki szerokiej ofercie dostępnej na rynku meblarskim możemy wybrać taki rozmiar szafy narożnej, który będzie odpowiedni zarówno do małego, jak i dużego pokoju.  

Szafa w rogu ściany pozwala dobrze wykorzystać daną przestrzeń, bez względu na to czy jest ona duża, czy mała. Ponadto szafa narożna świetnie się prezentuje i pozwala na zorganizowanie pokoju dziecka, tak aby była ona maksymalnie praktyczna i wygodna. 

Wiele modeli szaf narożnych do pokoju dziecięcego przypomina meblościanki. Oprócz otwieranych drzwi i miejsca na ubrania takie meble posiadają dodatkową półkę o otwartej konstrukcji, na której można przechowywać książki czy przybory szkolne.  Dzięki takiej szafie Twoja pociecha będzie miała więcej miejsca na przechowywanie zarówno książek, jak i zeszytów lub innych przyborów, których dzieci w wieku szkolnym mają naprawdę sporo. 

Jaką szafę narożną wybrać do pokoju dziecka? 

Najważniejsze jest dobranie szafy do wielkości pokoju. Jeżeli pokój Twojego dziecka ma niestandardowe wymiary i żadna z szaf dostępnych na rynku nie spełnia Twoich oczekiwań, warto rozważyć zamówienie szafy narożnej na wymiar. Ponadto zwróć uwagę na materiał, z którego została wykonana szafa. Jeśli w pokoju dziecka jest małe okno i nie wpada tam zbyt dużo światła dziennego lepiej postawić na jasne kolory szafy i połyskujące wykończenie. Szafa narożna ze szkła lacobel lub płyty meblowej pomalowanej na biało optycznie rozjaśni i powiększy pokój.  

Opinie o Szafa narożna w pokoju dziecięcym – czy warto? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 3 = 3

Podobne

Źródła

Zdjęcie - shutterstock.com