Stół do jadalni z salonu meblowego – wady i zalety

stół do jadalni

4.0 Opinie (1)
  • stół jadalniany
  • stół do jadalni
  • stół z salonu meblowego
stół do jadalni

Wybór stołu wiąże się zawsze z wieloma perypetiami. Przede wszystkim, jak wśród tylu producentów i różnych opcji wybrać odpowiedni mebel? Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Jakie są wady i zalety stołów ze sklepów i popularnych sieciówek? 

Stół za salonu meblowego – jakie są opcje?

Na początek warto zaznaczyć, że producenci stołów do jadalni czy też kuchennych często nazywają swoje biznesy salonem meblowym. W efekcie to określenie stało się bardzo elastyczne. Nie oznacza już jedynie prywatnych placówek, ale też duże sklepy sieciowe, gdzie są sprzedawane meble. Dlatego oferta dostępna na rynku jest bardzo duża i daje wiele możliwości.

W sklepach z meblami możemy na ogół spotkać się z kilkoma standardowymi modelami stołów: 

  • stół okrągły
  • stół owalny
  • stół prostokątny 
  • stół kwadratowy
  • stół składany 

Oprócz standardowych kształtów na rynku można znaleźć firmy, które proponują nieco bardziej oryginalne modele, jak np. stoły o asymetrycznych kształtach lub ozdabiane żywicą. Wybór jest szeroki również w kwestii surowców, z których są robione stoły. Dostępne są opcje drewniane, drewnopodobne, ze szklanym blatem, metalowe, z płyty meblowej, a także mieszane.

Stół do jadalni z salonu meblowego – plusy i minusy 

Zaletą kupna stołu do jadalni z salonu meblowego jest to, że zapłacimy za niego mniej niż w przypadku stołu na wymiar. Dodatkowo możemy porównywać ceny różnych sklepów i wybrać taki, który ma najkorzystniejszą ofertę. Kolejnym plusem jest to, że rozglądając się po sklepach w poszukiwaniu idealnego stołu, widzimy konkretne modele, tak jak one faktycznie wyglądają, możemy je dotknąć, dokładnie obejrzeć, zobaczyć czy ich wysokość nam odpowiada. W przypadku zamawiania na wymiar od momentu zamówienia aż do chwili, gdy mebel zostanie finalnie ukończony, wiele aspektów trzeba sobie wyobrażać. 

Takie rozwiązanie ma też swoje minusy. Przede wszystkim jakość mebli z sieciówki może być znacznie niższa niż u prywatnego stolarza. Warto więc poszukać mniejszych i lokalnych salonów meblowych, które nie produkują masowo. Wówczas będziemy mieć większą pewność, że taki stół będzie nam służył przez wiele lat. Problem pojawia się też, gdy mamy mało przestrzeni na taki stół w kuchni lub jadalni. Wtedy możemy mieć problem ze znalezieniem odpowiedniego modelu, który nie będzie zajmował zbyt wiele przestrzeni, ale jednocześnie będzie praktyczny. 

Opinie o Stół do jadalni z salonu meblowego – wady i zalety - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

6 + 1 =

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com