Jak kupić dobre meble ogrodowe – poradnik

meble do ogrodu

4.0 Opinie (1)
  • ogród
  • meble ogrodowe
meble do ogrodu

Przed zakupem mebli do ogrodu trzeba wziąć pod uwagę kilka aspektów. Najważniejsza jest przestrzeń i jak dużo miejsca w niej mamy. Następnie należy zwrócić uwagę na wygodę i funkcjonalność oraz styl mebli. Kolejną istotną rzeczą jest budżet.

Jakie meble ogrodowe wybrać?

Jeśli nie ogranicza nas przestrzeń, ponieważ mamy duży ogród i sporo miejsca na meble, możemy zaszaleć i wybrać duży zestaw. A nawet kilka zestawów, inny do strefy wypoczynkowej, a inny do miejsca, gdzie będziemy spożywać posiłki. Na balkonach i tarasach niestety mamy bardziej ograniczoną przestrzeń i warto dobrze ją zaplanować. Tu raczej te same meble posłużą nam do wypoczynku oraz jedzenia. Można również postawić na meble, które są praktyczne, jak na przykład rozkładany stół, składane dodatkowe krzesła. Dobrze się zastanowić na początku na czym najbardziej nam zależy, czy na wypoczynku, czy miejscu, w którym usiądziemy z bliskimi do posiłku.

Kolejną istotną cechą mebli ogrodowych jest wygoda. Będąc w sklepach stacjonarnych warto wypróbować różne meble, sprawdzić, czy są wygodne i komfortowe. Czasami meble wyglądają dobrze, ale nie są wygodne, a to przecież najważniejsze w ogrodzie. Równie ważne jest to, czy będziemy takie meble często przenosić, bo jeśli tak, to lepiej wybrać lżejsze modele. Również możliwość składania mebli jest istotna, zwłaszcza, jeżeli nie mamy zbyt dużo miejsca do ich przechowywania.

Ważne jest też dobranie mebli do stylu, jaki mamy w ogrodzie, na tarasie oraz samego domu. Inne meble pasują do nowoczesnego budynku czy ogrodu japońskiego, a inne do domu klasycznego i ogrodu angielskiego. Dobrze, żeby wygląd był spójny, bo to inwestycja na kilka lat. Dokupując dodatkowe meble również warto dopasować je do tych, które już mamy.

Meble do ogrodu – z jakich materiałów możemy wybierać?

Przy wyborze mebli do ogrodu warto zwrócić uwagę na materiał, z jakich są wykonane. Niektóre wymagają odpowiedniego zabezpieczenia poza sezonem, inne regularnej pielęgnacji, konserwacji lub impregnacji. Istotną kwestią jest też to, czy meble będą pod dachem, czy mogą być narażone na deszcz. Wybierać możemy spośród mebli ogrodowych:

  • drewnianych
  • metalowych
  • z technorattanu
  • plastikowych
  • z wikliny lub rattanu

Ceny mebli ogrodowych

Najtańsze meble ogrodowe kupimy już od kilkudziesięciu złotych. Najdroższe mogą sięgać nawet 50 tysięcy złotych. Wszystko zależy od materiałów, z jakich są wykonane oraz jakości mebli. Tanie będą meble z tworzyw sztucznych, ale warto sprawdzić ich jakość, bo może się okazać, że plastik nie wytrzyma długo, będzie pękał i źle wyglądał już po pierwszym sezonie. Meble z litego drewna egzotycznego będą kosztowały najwięcej.

Dobrze kupić meble ogrodowe poza sezonem, czyli wczesną wiosną lub późną jesienią, można wtedy dostać dobre modele w promocyjnych cenach. Możemy też porównywać ceny w różnych sklepach i szukać rabatów, wyprzedaży lub promocji przy zakupie na przykład zestawów mebli.

Opinie o Jak kupić dobre meble ogrodowe – poradnik - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

89 + = 92

Opinie

  1. J ja

    super

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com