Ile kosztuje blat kuchenny robiony na wymiar?

blat do kuchni

0.0 Opinie (0)
  • meble kuchenne
  • blat kuchenny
  • meble na wymiar
blat do kuchni

Ceny blatów robionych na wymiar są bardzo zróżnicowane. Dużo zależy, od tego, z czego dany blat jest wykonany, jaką ma grubość i wymiary. Dodatkowo w przypadku tego rodzaju usług trzeba doliczyć dodatkową opłatę za montaż blatu kuchennego, a nawet na wycięcie w nim otworu. Sprawdź, ile kosztuje blat robiony na wymiar!

Ceny blatu kuchennego ze względu na materiał

Blaty kuchenne mogą być wykonane z bardzo różnych materiałów. Najpopularniejsze to drewno, kamień naturalny, płyta wiórowa, konglomerat oraz blaty laminowane. Wiadomo, że niektóre z tych surowców będą droższe od innych. Ceny są zależne od producenta, wymiarów i wielu innych czynników. Jednak orientacyjne ceny wyglądają następująco.

Blat kuchenny z granitu o grubości 3 cm będzie kosztował od około 260 do nawet 600 zł za metr kwadratowy. Przykładowo z marmuru może kosztować od 250 zł, (zazwyczaj jednak są to cienkie egzemplarze) do nawet 900 zł za metr i wtedy grubość blatu to około 3 cm. Ceny blatu kuchennego z konglomeratu to mniej więcej koszt 500 zł za metr kwadratowy. Dużą płytę wiórową oklejaną można nabyć już za około 350 zł.

Blat laminowany można nabyć już od 80 zł, są też blaty laminowane imitujące kamień, ich koszt to około 120 zł. Koszt blatów kuchennych drewnianych różni się w zależności od rodzaju wykorzystanego drewna. Zazwyczaj ceny zaczynają się od 200 zł za metr w górę. Blat z buku może kosztować między 300 a 400 zł za metr, a ceny blatu z dębu zaczynają się zazwyczaj od 450 zł za metr.

Montaż blatu kuchennego – ceny

Kolejną sprawą dotyczącą zamawiania blatów robionych na wymiar jest cena za montaż. Koszt takiej usługi jest w dużej mierze uzależniony od cennika w poszczególnych województwach. Przykładowo w województwie dolnośląskim ceny wahają się między 48 a 55 zł za metr bieżący. W mazowieckim będzie to koszt między 48 a 59 zł za metr bieżący. Z kolei w województwie kujawsko-pomorskim ceny zaczynają się już od 44 zł. Ogólny przedział cenowy, jaki występuje to od około 40 do 60 zł za metr bieżący.

Innym aspektem jest osobna cena za wycięcie otworu pod zlewozmywak lub płytę grzewczą oraz otworów pod baterie kuchenne. Ceny za wycięcie pod zlewozmywak lub płytę grzewczą to koszty od około 80 zł do 100 zł za otwór. W tym przypadku również jest to podyktowane cennikiem województw. Dla przykładu w województwie mazowieckim to będzie od 84 do 95 zł za otwór, a w województwie kujawsko-pomorskim od 81 do 86 zł za otwór. Ceny za otwór na baterie to zazwyczaj koszt od 50 do 70 zł za sztukę. W mazowieckim to będzie koszt od około 54 do 66 zł a w kujawsko-pomorskim to będzie koszt 53 do 59 zł za otwór.

Jak widać, koszty za blat kuchenny robiony na wymiar są zróżnicowane i uzależnione od wielu czynników. W kwestii ceny za otwór na baterię kuchenną może to nie robić aż tak dużej różnicy, jednak w przypadku wyboru materiału na blat, czy montażu różnica cenowa jest bardziej odczuwalna. Warto więc sprawdzać różnych producentów i eksperymentować z surowcami, żeby móc wybrać blat, który będzie w pełni satysfakcjonujący i odpowiedni dla naszego portfela. 

Opinie o Ile kosztuje blat kuchenny robiony na wymiar? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 43 = 47

Opinie

  1. T typ

    Droga inwestycja

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com