Blat kuchenny typu L a typu C

Blat kuchenny typu L a typu C

4.0 Opinie (1)
  • meble kuchenne
  • blat kuchenny
Blat kuchenny typu L a typu C

Poza standardowymi prostymi blatami na rynku meblarskim są dostępne blaty w kształcie litery L i C. Do jakiej kuchni sprawdzą się najlepiej? Ile kosztuje blat typu L i C? Przeczytaj i sprawdź. 

Blat kuchenny L i C – czy to dobry pomysł?

Blaty w kształcie litery L i C są mniej popularne niż proste blaty. Głównie wynika to z tego, że takie blaty trzeba zamówić na wymiar, w związku z tym są droższe od standardowych. Dodatkowo na takie blaty kuchenne potrzebna jest duża i przestronna kuchnia. Do produkcji tego rodzaju mebli wykorzystywane są kamienie naturalne, drewno lite, materiały drewnopodobne, a także sklejka, płyta wiórowa i płyta MDF. Bardzo unikatowym rozwiązaniem może być blat w kształcie L lub C ze szkła hartowanego lub ozdabianego żywicą. 

Ile kosztuje blat typu L a ile typu C?

Ceny za blaty są bardzo zróżnicowane i uzależnione od producenta, materiałów oraz ceny za montaż. Mimo że blaty na wymiar kosztują więcej niż normalne to niektórzy producenci mają przystępną ofertę cenową.  Na rynku są dostępne blaty L drewniane oraz kamienne (kamień ventura) o grubości 38 mm, szerokości 60 cm oraz długości 250 cm za około 630 zł. Z kolei za blat granitowy tych samych wymiarów zapłacimy około 560 zł. Za marmur o długości 250 cm damy około 600 zł. Jest to jednak jedna z najtańszych propozycji. Są firmy, które za blat kamienny typu L o grubości 38 mm biorą ponad 1000 zł.

Koszt za blat drewniany typu C 60 × 250 o grubości 38 mm możemy zapłacić około 1000 zł. Co ciekawe u innego producenta za blat z materiału drewnopodobnego takich samych wymiarów trzeba zapłacić około 1500 zł. Granitowy blat typu C 60 × 250 może kosztować od 1000 zł, a w niektórych przypadkach ponad 2000 zł.

Gdzie sprawdzi się blat typu C, a gdzie typu L

Blat typu C będzie się rewelacyjnie prezentował samodzielnie, na środku dużej przestronnej kuchni. Dodatkowo sprawdzi się jako przedłużenie meblościanki kuchennej. Taki typ fantastycznie pasuje do stylu industrialnego oraz loftowego. Wykonany z czarnego lub granatowego konglomeratu w połączeniu z drewnianymi meblami stworzy piękną kuchnię z charakterem w stylu industrialnym.  

Blat tylu L też pasuje do ciemnych i klimatycznych kuchni. Jednak rewelacyjnie odnajdzie się w pięknej jasnej stylistyce. Taki blat ze szkła hartowanego lub z kamienia w połączeniu z białymi szafkami z płyty stworzy bardzo eleganckie i nienachalne wnętrze, w którym wszyscy domownicy będą czuć się doskonale. Dodatkowo taki blat nadaje się do kawalerek, idealnie nadaje się jako oddzielenie kuchni od części wypoczynkowej mieszkania.

Opinie o Blat kuchenny typu L a typu C - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

11 − = 7

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com