Regał schodkowy dla dzieci – dobre rozwiązanie?

regał schodkowy do pokoju dziecka

4.0 Opinie (1)
  • regał
  • regały
  • pokój dziecięcy
  • meble do pokoju dziecięcego
regał schodkowy do pokoju dziecka

Regał schodkowy jest oryginalny i sprawia wrażanie mniejszego niż jest w rzeczywistości, dzięki temu sprawdzi się nawet w małych wnętrzach. Taki model może służyć jako ścianka działowa, która wydzieli strefy w pokoju dziecka lub rodzeństwa.

Regał schodkowy w pokoju dziecka – kiedy się sprawdzi?

Schodkowy regał lepiej się sprawdzi w pokoju starszego dziecka, młodsze pociechy mogą się wspinać po meblu, więc taki wybór może być ryzykowny. Warto się dobrze zastanowić przed zakupem lub tak zaaranżować mebel, żeby nie kusił dziecka. Odpowiednie ustawienie regału oraz zagospodarowanie jego górnych półek może zabezpieczyć przed ewentualnymi wspinaczkami. Poza tym ryzykiem regał schodkowy jest świetnym rozwiązaniem w pokoju dziecka. Idealnie nadaje się nawet do niewielkich wnętrz, sprawia wrażenie małego i lekkiego mebla. Może też służyć jako ścianka działowa, która będzie oddzielała strefy w pokoju rodzeństwa lub w pokoju jednego dziecka podzieli przestrzenie do zabawy i spania.

Regał schodkowy może mieć otwarte półki lub zamknięte, dostępne są modele, w których wszystkie albo część półek to szuflady czy szafki. Dobrym rozwiązaniem są pudełka i skrzynki, które mogą być ustawione na półkach. Dzięki temu zabawki nie będą się kurzyły i łatwiej będzie utrzymać porządek. Regał schodkowy jest wygodny dla dzieci, ponieważ można wybrać odpowiednią wysokość mebla i pociecha będzie miała łatwy dostęp do swoich zabawek. Dodatkowo nad takim regałem można zawiesić półki, obrazki czy zdjęcia i stworzyć ciekawą kompozycję. Regały o konstrukcji schodków świetnie się sprawdzą na poddaszach lub w pomieszczeniach, gdzie są skosy. Takie modele pozwolą idealnie wykorzystać trudną przestrzeń.

Schodkowy regał – materiały

Dostępne są regały schodkowe w wielu kolorach oraz wymiarach, dodatkowo mogą być wyposażone w szafki, szuflady lub skrzynki lub pudełka. Można samodzielnie ozdobić regał albo pojemniki i dzięki temu mieć oryginalny mebel w pokoju dziecka. Przed zakupem należy sprawdzić, czy regał posiada odpowiednie atesty i jest zrobiony z bezpiecznych dla dzieci materiałów. Regał schodkowy może być produkowany z różnych materiałów, do wyboru mamy:

  • drewniane
  • metalowe
  • z płyty MDF
  • z tworzywa

Ceny regałów schodkowych do pokoju dziecka

Najtańszy regał schodkowy do pokoju dziecka kupimy za niespełna 100 zł, a najdroższy model może kosztować ponad tysiąc złotych. Warto zapłacić więcej za model z dobrej jakości materiałów albo kupić regał schodkowy na zamówienie. Można porównywać ceny podobnych modeli w różnych sklepach lub szukać promocji, dzięki czemu możemy dostać wymarzony regał w dobrej cenie.

Opinie o Regał schodkowy dla dzieci – dobre rozwiązanie? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 11 = 13

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com