Blat kuchenny prosty – gdzie się sprawdzi?

blat kuchenny prosty

4.0 Opinie (1)
  • meble kuchenne
  • blat kuchenny
blat kuchenny prosty

Blat kuchenny prosty to najpopularniejszy wśród rodzajów blatów ze względu na kształt. Nadaje się do każdej kuchni, małej oraz dużej. Producenci oferują szeroki wybór materiałów i wykończeń blatów prostych. Gdzie ulokować taki blat, aby ułatwiał poruszanie się i korzystanie z kuchni?

Blat kuchenny prosty w małej kuchni

Gdy musimy urządzić małą i wąską kuchnię, często spisujemy ją na straty. Z góry zakładamy, że i tak nic fajnego z niej nie będzie, więc kupujemy pierwszy lepszy blat i półki. Takie podejście nie jest dobre, ponieważ kupując przypadkowe meble, bez konkretnego planu, możemy niechcący dodatkowo zabrać przestrzeń i tak już wąskiej kuchni. Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji będą meble robione na wymiar. Przede wszystkim blat powinien być odpowiednio wymierzony i dopasowany do przestrzeni, bo to on zajmuje najwięcej miejsca.

Urządzając małą przestrzeń dobrze jest przemyśleć materiał, z jakiego ma być zrobiony blat kuchenny. Małych pomieszczeń nie powinno się urządzać w ciemnych kolorach, bo to dodatkowo optycznie je pomniejszy. Dlatego najlepiej postawić na biały kolor. Białe ściany i półki rozjaśnią i tkną życie w ciasną kuchnię. Przy takim zestawieniu mamy do wyboru kilka opcji blatów. Pierwszy to blat drewniany lub drewnopodobny w jasnym odcieniu. Takie połączenie w stylu prowansalskim sprawi, że kuchnia będzie wyglądać schludnie i uroczo. Biel pięknie komponuje się z drewnianymi akcentami, a dodatkowo optycznie powiększy przestrzeń.

Innym materiałem, z którego może być zrobiony prosty blat do małej kuchni jest szkło hartowane. Znowu w połączeniu z bielą taki szklany blat sprawi, że przestrzeń optycznie się powiększy, będzie jasna i rozświetlona, dzięki temu kuchnia nie będzie się wydawać ponura i smutna. Taki blat dodatkowo może być podświetlany na różne kolory. Jest to fajne rozwiązanie na wieczorne spotkania z przyjaciółmi, które stworzy odpowiedni klimat.

Ostatnią propozycją jest blat kuchenny kamienny lub imitujący kamień np. z konglomeratu. Taki blat w odcieniu białym, szarym lub beżowym również idealnie nadaje się do małych przestrzeni. W małych kuchniach jest problem z miejscem na wszelkiego rodzaju garnki, patelnie i kubki. Dlatego warto zastanowić się nad wysoką meblościanką, która będzie przedłużeniem prostego blatu kuchennego. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujemy miejsce na wszystkie kuchenne przybory, a blat ładnie się z nią skomponuje. 

Blat kuchenny prosty w dużej kuchni

Duża kuchnia daje oczywiście więcej możliwości. Prosty blat kuchenny możemy postawić praktycznie w każdym miejscu, gdzie będzie nam to odpowiadać. Jednak tutaj też warto przemyśleć ustawienie mebli i położenie blatu. Działanie po omacku bez konkretnego planu zawsze wyjdzie gorzej niż skrupulatnie przemyślany plan na kuchnię. 

Gdy mieszkamy w dużym domu lub mieszkaniu, w którym kuchnia ma okno z fajnym widokiem, rewelacyjnym rozwiązaniem jest ulokować blat pod oknem. Wówczas przygotowywanie posiłków będzie jeszcze przyjemniejsze, a zmywanie naczyń nieco mniej nudne. Pod oknem rewelacyjnie sprawdzi się duży jasny połyskujący blat w stylu nowoczesnym z konglomeratu lub kompozytu. 

W przypadku dużej kuchni można sobie również pozwolić na ciemne kolory ścian, meble oraz blat. Tutaj sprawdzi się duży granitowy blat, który w połączeniu z szarymi ścianami, drewnianymi akcentami stworzy elegancką i spójną całość w stylu industrialnym.

Opinie o Blat kuchenny prosty – gdzie się sprawdzi? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 45 = 49

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com