Wanna prostokątna – zalety wanny prostokątnej

wanna prostokątna

4.0 Opinie (1)
  • meble łazienkowe
  • wyposażenie łazienki
  • łazienka
  • wanna
wanna prostokątna

Remont łazienki nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy, podczas odświeżenia naszego domu czy mieszkania. Dlatego, już na etapie projektowania tego pomieszczenia powinniśmy pomyśleć o uniwersalnych rozwiązaniach. Jednym z nich jest wybór wanny prostokątnej, która charakteryzuje się ponadczasowością i nigdy nie wypadnie z mody.

Oczywiście tylko solidna i funkcjonalna wanna prostokątna będzie cieszyła nasze oko przez długie lata. Poznajmy wszystkie zalety wanny prostokątnej. 

Wanna prostokątna - najpopularniejsza na rynku?

Zdecydowanie najpopularniejszą wanną na rynku jest właśnie wanna prostokątna. Wybierając się do sklepu budowlanego lub z wyposażeniem łazienek, a także przeglądając strony internetowe producentów wanien, na pewno zauważymy, że przeważają modele wanien prostokątnych.

Dlaczego właśnie prostokąt jest najbardziej popularnym wzorem wanny? Jedną z odpowiedzi może być ta, że wannę prostokątną najłatwiej dopasować do różnego typu przestrzeni. Będzie ona dobrze wyglądała w małej, średniej i dużej łazience. Można ją zamontować w domu oraz w mieszkaniu na wysokim piętrze. 

Ważnym czynnikiem jest również przystępna cena wanny prostokątnej. Są to modele najłatwiejsze do wyprodukowania, a co za tym idzie, cena również jest bardzo atrakcyjna. 

Wanna prostokątna - z czego jest wykonana i jakie są rodzaje?

Chociaż wanna prostokątna najczęściej kojarzy nam się z białą akrylową armaturą łazienkową, to nie zawsze musi tak być. Producenci wanien znają wiele materiałów, z których można ją wykonać.

Najpopularniejszą na rynku wannę prostokątną produkuje się z akrylu. Jest to materiał bardzo wytrzymały, przy jednoczesnym zachowaniu elastyczności. Te dwie cechy sprawiają, że akryl używany jest do produkcji nie tylko wanien, ale również umywalek czy brodzików.

Kolejnym materiałem, z którego powstaje wanna prostokątna jest konglomerat - pozwala on na przygotowanie wanny o rozmaitych kształtach i rozmiarach. Tym samym charakteryzuje się marmur oraz żeliwo - oba materiały są początkowo płynne, dzięki czemu można odlać z nich dowolny kształt i wielkość armatury.

Innymi materiałami odpowiednimi do produkcji wanny prostokątnej są kamień i drewno. 

Oprócz rozróżnienia na materiał, z którego produkowana jest wanna prostokątna, można wyszczególnić kilka rodzajów takich wanien. Jedną z bardziej popularnych jest wanna prostokątna przyścienna. Można ją zabudować (np. płytkami czy drewnem) lub zamontować ją bez obudowy.

Na rynku występują też wanny prostokątne wolnostojące oraz wolnostojące na nóżkach. Są to wanny przeznaczone do nieco większych łazienek, ponieważ muszą być odsunięte od ściany, a tym samym zajmują więcej przestrzeni.

Wanna prostokątna - rozmiary

Wanna prostokątna ma zazwyczaj długość od 140 cm do 160 cm. Jeśli jednak mamy specjalne potrzeby, bo na przykład mamy bardzo małą łazienkę - możemy poszukać krótszej wanny. Natomiast jeśli jesteśmy ponadprzeciętnie wysocy, najlepiej kupić dłuższą wannę, dzięki temu nasza kąpiel będzie bardziej komfortowa.

Rynek armatury łazienkowej oferuje sporo różnych rozmiarów wanien, a jeśli żaden z nich nam nie odpowiada, to możemy pomyśleć o wannie prostokątnej robionej na wymiar.

Cena wanny prostokątnej

Cena wanny prostokątnej uzależniona będzie przede wszystkim od materiału, z którego będzie wykonana. Najtańsze wanny prostokątne, to te produkowane z akrylu, natomiast dużo droższe będą wanny wykonane z drewna lub kamienia. Na cenę końcową wanny ma wpływ również jej wielkość oraz jakość wykonania i producent.

Wanna prostokątna - zalety

Oto najważniejsze zalety wanny prostokątnej:

  • pasuje do każdej łazienki,
  • jest bardzo popularnym produktem i łatwo znaleźć odpowiadający nam model,
  • przystępne ceny,
  • łatwa w montażu,
  • funkcjonalna,
  • uniwersalna, a przez to ponadczasowa.

Opinie o Wanna prostokątna – zalety wanny prostokątnej - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

28 − = 20

Podobne