Szafa dla dzieci z płyty laminowanej – wady i zalety

Szafa dla dzieci z płyty laminowanej

4.0 Opinie (1)
  • pokój dziecięcy
  • meble do pokoju dziecięcego
  • szafa przesuwna
  • szafa na wymiar
  • szafa z płyty laminowanej
Szafa dla dzieci z płyty laminowanej

Szafa z płyty laminowanej to rozwiązanie stosunkowo tanie, lecz także efektowne. Meble laminowane cieszą się w ostatnim czasie dużą popularnością ze względu na walory estetyczne, a także atrakcyjną cenę. Taki wybór sprawdzi się do pokoju dziecięcego, w którym meble są poddawane intensywnemu użytkowaniu. 

Jakie są zalety szafy laminowanej? 

Przede wszystkim do zalet szaf laminowanych należy zaliczyć to, że są produkowane z grubych i wytrzymałych płyt m.in. płyt MDF. Ten rodzaj materiałów drewnopodobnych jest twardy i trwały. Jednocześnie w trakcie produkcji płyty są na tyle elastyczne, że z łatwością można np. zaokrąglać krawędzie. 

Ponadto laminat, który jest kładziony na takie płyty, doskonale chroni je przed zarysowaniami czy różnego rodzaju plamami. Ponadto szafy laminowane mogą mieć różne wykończenia. W zależności co nam się podoba, możemy postawić na mebel z połyskującym wykończeniem lub całkowicie matowym. 

Jakie są wady płyt laminowanych? 

Główna wada płyt laminowanych jest to, że nie są pokrywane laminatem na krawędziach, dlatego wybierając meble z tego rodzaju materiału, należy chronić je przed kontaktem z wodą oraz wilgocią. W miejscu łączenia się płyt, gdzie nie są one wykończone i zabezpieczone laminatem, woda może spowodować rozwarstwianie się takiej płyty. Na szczęście należy na to uważać tylko w przypadku mebli, które znajdują się w kuchni czy łazience, gdyż tam są najbardziej narażone na kontakt z wodą. 

Opinie o Szafa dla dzieci z płyty laminowanej – wady i zalety - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

47 − 44 =

Podobne

Źródła

Zdjęcie - shutterstock.com