Stół rozkładany – gdzie się sprawdzi?

stół rozkładany

4.0 Opinie (1)
  • kuchnia
  • stół do jadalni
  • stół kuchenny
stół rozkładany

Nawet niewielka lub wąska kuchnia może być miejscem, w którym usiądziemy przy stole, żeby zjeść posiłek. Trzeba jedynie dobrze zaplanować przestrzeń, którą dysponujemy. Są oczywiście takie pomieszczenia, w których stół kuchenny nie sprawdzi się i trzeba będzie szukać alternatywnych rozwiązań. Dobrym przykładem jest stół rozkładany, który sprawdzi się w niemal każdej kuchni i nie tylko.

Stół w kuchni - czy to dobre rozwiązanie?

Stół w kuchni to idealne rozwiązanie dla osób, które nie mają na tyle miejsca, żeby wyodrębnić osobne pomieszczenie pod jadalnię. Stół kuchenny sprawdzi się też, jeśli lubimy jeść posiłki z naszymi bliskimi. Nie musi to być duży stół kuchenny, czasem wystarczy stolik, przy którym będą mogły usiąść dwie osoby.

Najbardziej problematycznym pomieszczeniem, w którym ciężko będzie ustawić stół kuchenny, jest niewielki aneks kuchenny lub kuchnia o bardzo małej powierzchni.

Mała kuchnia - jak ją urządzić? 

Stawiając stół w kuchni, musimy zaplanować wcześniej przestrzeń, nie tylko dla niego, ale również dla krzeseł, które są jego nieodłącznym elementem. Nawet mały stół kuchenny nie będzie dobrym rozwiązaniem dla niewielkich aneksów kuchennych, które są obecnie bardzo popularne w mieszkaniach. Dla takich pomieszczeń zaleca się ustawienie osobnego blatu, który będzie służył nam za stół. Wystarczy dokupić do niego dwa krzesła barowe i gotowe!

Małą kuchnię najlepiej urządzić wykorzystując meble o gładkich frontach i z zabudową AGD, dzięki temu optycznie powiększymy to pomieszczenie. Dobrym pomysłem jest też zamontowanie mebli kuchennych w jasnych kolorach i lakierowane w wysokim połysku, wszystkie te zabiegi sprawią, że nawet ciemna kuchnia będzie miała więcej światła, a korzystanie z niej będzie przyjemne.

Wąska kuchnia - czy stół kuchenny, to dobry pomysł?

Wąska kuchnia, czyli taka, która ma niewielką powierzchnię, a dodatkowo jest w ustawieniu prostokątnym, to pomieszczenie, które będzie wymagało dokładnego projektu. Sprawdzą się w niej meble kuchenne kompaktowe, na przykład robione na wymiar lub szafki kuchenne wiszące

Wąska kuchnia będzie natomiast dobrym pomieszczeniem do zainstalowania stołu lub blatu wiszącego. Stół wiszący przykręca się do ściany, a jego mechanizm pozwala na opuszczanie i podnoszenie blatu. Dzięki takiemu rozwiązaniu nasza kuchnia będzie w pełni funkcjonalna i sprawdzi się w każdej sytuacji.

Stół rozkładany z dodatkowymi blatami - gdzie się sprawdzi?

Stół rozkładany to nie tylko małe modele idealne do niewielkich pomieszczeń. Stół kuchenny rozkładany może być również dużym meblem. W zestawie zawiera wtedy mechanizm na szynach oraz dodatkowy blat lub kilka blatów, dzięki którym wydłużymy stół nawet kilkukrotnie. 

Gdzie sprawdzi się taki stół? Duży stół kuchenny rozkładany możemy postawić w kilku pomieszczeniach - wszystko zależeć będzie od naszych potrzeb:

  1. W standardowej kuchni - złożony stół kuchenny będzie spełniał swoją funkcję każdego dnia i bez problemu usiądzie przy nim do 4 osób. Jeśli potrzebować będziemy dodatkowego miejsca, wystarczy rozłożyć stół lub przenieść go do salonu i tam, w pełni wykorzystać jego potencjał.
  2. W dużej kuchni - złożony stół kuchenny nie będzie zajmował dużo miejsca, a kiedy będziemy chcieli przy nim posadzić dodatkowe osoby, wystarczy, że go otworzymy lub zamontujemy dodatkowy blat.
  3. W jadalni - jeśli mamy dużą rodzinę lub często zapraszamy gości do swojego domu, to rozkładany stół w jadali będzie idealnym meblem dla nas. Duże modele stołów z dodatkowymi blatami są przeznaczone nawet dla kilkunastu osób.

Opinie o Stół rozkładany – gdzie się sprawdzi? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 83 = 89

Podobne