Szafki kuchenne wiszące – wady i zalety

wiszące szafki kuchenne

4.0 Opinie (1)
  • meble kuchenne
  • szafki kuchenne
wiszące szafki kuchenne

Szafki wiszące to bardzo popularny rodzaj mebli kuchennych. Mają wiele zalet i dają dużo możliwości, które pozwalają urządzić kuchnię tak, aby była w pełni praktyczna i funkcjonalna.

Rodzaje szafek wiszących ze względu na sposób otwierania

Nowoczesne mechanizmy w sprzęcie przeznaczonym do kuchni rewolucjonizują przemysł meblarski. Nie inaczej jest z szafkami kuchennymi. Producenci szafek kuchennych opatentowali kilka przydatnych systemów otwierania drzwiczek: 

  • szafki otwierane do góry
  • szafki otwierane od góry 
  • żaluzje meblowe
  • szafki z drzwiczkami łamanymi
  • szafki z drzwiczkami otwieranymi kołyskowo

Szafki otwierane do góry to lepsza alternatywa szafek tradycyjnych. Taki mechanizm pozwala na otworzenie wielu szafek jednocześnie, w przypadku tradycyjnych modeli jest to utrudnione, ponieważ często ze sobą kolidują. Dodatkowo takie rozwiązanie pozwala na zabudowanie całej górnej części ściany. 

Szafki otwierane od góry są bardzo podobne w konstrukcji do wyżej wspomnianych. Jednak to, co je różni to blokada drzwiczek, która pozwala na zatrzymanie ich w jednej pozycji na jak długo chcemy. Takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne i wygodne. 

Żaluzje meblowe to rodzaj, który zamiast standardowych drzwiczek ma pionową zasuwkę, która operujemy w górę lub w dół. Cała konstrukcja jak sama nazwa wskazuje, przypomina żaluzje. To rozwiązanie pozwala na wykorzystanie przestrzeni kuchennej w 100 proc. 

Szafki łamane i szafki otwierane kołyskowo to nadal mało popularne rozwiązania, a zdecydowanie zasługują na uwagę. Wariant łamany podczas otwierania załamuje drzwiczki i podnosi się, natomiast drzwiczki kołyskowe podnoszą się do góry i zginają się w kształt łuku. 

Szafki do kuchni wiszące – wady i zalety

Wiszące szafki do kuchni mają wiele zalet i w zasadzie jedną wadę. Nie w każdej kuchni da się je zamontować. W przypadku kuchni ze skośnymi ścianami lub niskim sufitem zamontowanie takich mebli może być niemożliwe. Jednak poza tym, taki rodzaj szafek to rewelacyjny patent na dobrze zorganizowaną i wygodną kuchnię, w której przyrządzanie posiłków zajmuje mniej czasu i sprawia więcej przyjemności. Szafki wiszące można zamontować na dowolnej wysokości, tak aby mieć do nich nieograniczony dostęp, ale również możemy to zrobić znacznie wyżej i przechowywać tam akcesoria kuchenne, które przydają się znacznie rzadziej.

Opinie o Szafki kuchenne wiszące – wady i zalety - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 58 = 60

Opinie

  1. B balbina

    Trudno o funkcjonalna kuchnie bez szafek wiszących moim zdaniem

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com