Stolik kawowy na balkonie – kiedy się sprawdzi?

Stolik kawowy na balkonie

4.0 Opinie (1)
Stolik kawowy na balkonie

Stolik kawowy na balkonie daje dużo korzyści, zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim, kiedy czas spędzany na świeżym powietrzu jest bardzo przyjemny. Dzięki stolikowi na balkonie będziemy mogli zrelaksować się przy kawie lub spędzić czas ze znajomymi przy wspólnym posiłku na świeżym powietrzu.

Kiedy zdecydować się na meble ogrodowe na balkonie? I jakie stoliki kawowe na balkon wybrać?

Dlaczego warto mieć stolik kawowy na balkonie?

Dzięki stolikowi kawowemu nasz balkon stanie się bardziej funkcjonalny i estetyczny. Dobrze dobrany stolik nie zajmie dużo miejsca, a da nam wiele możliwości aranżacyjnych i funkcjonalnych. Podczas wybierania odpowiedniego stolika kawowego na balkon, warto zwrócić uwagę na jego wygląd. Jest to ważne, ponieważ balkon może pięknie korespondować ze stylem, który mamy w mieszkaniu. Dzięki temu niejako wydłużymy pomieszczenie, które łączy się z balkonem.

Stolik będzie idealnym meblem do postawienia kubka z kawą, odłożenie książki, czy położenia przekąsek na spotkanie ze znajomymi.

Jak dobrać wielkość stolika do rozmiaru balkonu?

Odpowiednio dobrany stolik kawowy, który chcemy postawić na balkonie, powinien być nie tylko funkcjonalny i estetyczny, ale przede wszystkim powinien pasować wielkością do przestrzeni, którą dysponujemy. Jak dobrać stolik kawowy do wielkości balkonu? Pomogą w tym poniższe kroki:

 1. Pomiar powierzchni balkonu - dokładne zmierzenie balkonu, pozwoli nam określić, ile miejsca możemy zagospodarować na meble ogrodowe.
 2. Rozmiar stolika - musi być on uzależniony od wielkości balkonu, im mniejszy balkon, tym mniejszy stolik powinniśmy wybrać. Najważniejsze jest to, aby swobodnie poruszać się po balkonie, nawet jeśli stoi na nim stolik kawowy. 
 3. Przestrzeń dookoła stolika - swobodne poruszanie się po balkonie jest ważne, ale warto wziąć pod uwagę również przestrzeń na krzesła ogrodowe lub ławeczkę, jeśli będziemy chcieli siedzieć na balkonie. Jeśli na balkonie mamy również kwiaty, to sprawdźmy, czy zmieszczą się one obok stolika.
 4. Liczba osób - wybór stolika kawowego i zagospodarowanie przestrzeni wokół niego, musi uwzględniać liczbę osób, która będzie z niego korzystać. Jeśli są to tylko dwie osoby, to stolik może być bardzo mały. Natomiast jeśli mają z niego korzystać 4 osoby, to stolik powinien być większy.

Stolik balkonowy - jaki materiał wybrać?

Wybór odpowiedniego materiału na stolik kawowy na balkon, zależy od kilku czynników. Możemy kierować się stylem balkonu, estetyką stolika, ale również ceną, trwałością oraz funkcjonalnością. Najpopularniejszymi stolikami kawowymi na balkon są:

 • stolik kawowy drewniany - najbardziej wytrzymały i odporny na zmienne warunki atmosferyczne, kluczowa jest regularna impregnacja i konserwacja mebla;
 • stolik kawowy metalowy - lekki i wytrzymały, pasuje do balkonów urządzonych w stylu minimalistycznym;
 • stolik kawowy szklany - elegancki i wyjątkowo wyglądający mebel ogrodowy, o którego trzeba jednak bardzo dbać, regularnie przecierając wilgotną i miękką ściereczką.
 • stolik kawowy z tworzywa sztucznego - lekki oraz bardzo tani mebel, który sprawdzi się na balkonie, z którego rzadko korzystamy.

Stolik kawowy na balkonie - kiedy sprawdzi się najlepiej?

Możemy wyobrazić sobie wiele sytuacji, podczas których stolik na balkonie może być niezbędnym meblem. Są to, na przykład:

 • spotkania z rodziną lub przyjaciółmi w trakcie letniego popołudnia,
 • praca zdalna, którą możemy wykonywać na świeżym powietrzu, ale w zaciszu domowym,
 • odpoczynek w promieniach słońca, podczas którego kawę czy książkę możemy położyć na stoliku.

Stolik kawowy jest meblem wielofunkcyjnym, a to, kiedy i do czego będziemy go używać, zależy tylko od naszych preferencji.

Opinie o Stolik kawowy na balkonie – kiedy się sprawdzi? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 79 = 86

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com