Sofa z funkcją spania – dlaczego warto mieć w swoim salonie?

rozkładana sofa do salonu

0.0 Opinie (0)
  • meble do salonu
  • salon
  • sofa do salonu
rozkładana sofa do salonu

Wiele osób szuka do salonu sofy z rozkładanej, czyli z funkcją spania. Meble tego rodzaju są bardzo praktyczne i przydatne w momencie, gdy przyjadą do nas goście w odwiedziny. W jakich innych sytuacjach sofa z funkcją spania również się sprawdzi? 

Dostępne rodzaje funkcji spania w sofach 

Aby móc wybrać odpowiednią sofę rozkładaną trzeba wiedzieć, jakie są możliwości wyboru. Wśród dostępnych na rynku sof można wyróżnić: 

  • sofa z systemem włoskim 
  • sofa typu delfin 
  • sofa typu DL
  • sofa z systemem belgijskim  
  • sofy rozkładane na dwa razy 

Sofa z systemem włoskim to najpopularniejsza opcja wśród kanap rozkładanych. Posiada pełnowymiarowy materac pianki poliuretanowej lub pianki wysokoelastycznej. 

Sofę typu delfinek rozkładamy za pomocą specjalnego uchwytu, który pod wpływem ciągnięcia umożliwia wydostanie materaca ze skrzyni łóżka. Dodatkowo delfinek w skrzyni posiada miejsce na tekstylia pościelowe. 

System DL jest charakterystyczny dla kanap z oparciem i poduszkami. Rozkłada się poprzez wysunięcie części łóżka do przodu, a następnie położenie na to miejsce oparcia. Poduszki bywają uciążliwe, gdyż są duże i po rozłożeniu kanapy trzeba je składować w innym miejscu. 

W sofach belgijskich materac jest ukryty pod siedziskiem. W celu rozłożenia kanapy trzeba zdjąć siedzisko, a następnie wyciągnąć stelaż. Kupując ten rodzaj sofy trzeba mieć na uwadze, że materac będzie cieńszy niż w standardowym łóżku i nie dla każdego będzie to wygodne. 

Sofy, które nazywa się rozkładanymi na dwa razy, wzięły swoją nazwę od tego, że mają dwa materace na jednym stelażu. Ten typ kanapy jest polecany osobom niskim i o średnim wzroście. Natomiast dla osób wysokich ten rodzaj materaca może być za krótki. 

Sofa z funkcją spania – zalety jej posiadania 

Oprócz tego, że mając taką sofę w salonie możemy przyjmować gości bez obaw o to, że nie będą mieli gdzie spać. To taki rodzaj kanapy przydaje się również, gdy zechcemy urządzić wieczorny sens filmowy dla całej rodziny. Wówczas możemy rozłożyć sofę i cieszyć się czasem spędzonym z bliskimi. Taki narożnik przyda się również, gdy Twoje pociechy postanowią zaprosić swoich przyjaciół na wspólne oglądanie seriali.  

Opinie o Sofa z funkcją spania – dlaczego warto mieć w swoim salonie? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

15 − 6 =

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com