Hamak czy krzesło brazylijskie – co wybrać?

hamak na taras

4.0 Opinie (1)
  • meble na taras
  • meble na balkon
hamak na taras

Twój taras lub balkon nie musi być urządzony w tradycyjny sposób. Zamień zwykłe krzesła na hamak lub krzesło brazylijskie, a przemienisz charakter przydomowej przestrzeni! Zanim jednak zdecydujesz się na zakup takich produktów, sprawdź, co wybrać.

Wyjątkowy taras i balkon. Zobacz, co jest modne!

Naturalne materiały, urządzanie mieszkań ekologicznymi meblami, a także style boho i rustykalne - to główne trendy wnętrzarskie ostatnich lat. Czy da się to jednak odnieść do tarasów i balkonów? Naturalnie!

Modnymi meblami do siedzenia na tarasach i balkonach są obecnie:

  • duże poduchy (różne rozmiary i wkłady),
  • niewielkie taborety materiałowe,
  • fotele wiszące,
  • siedziska z palet,
  • hamaki,
  • krzesła brazylijskie.

Wszystkie powyższe rodzaje siedzeń łączy trend związany z naturalnymi kolorami, materiałami i ekologią.

Hamak - czy to dobre rozwiązanie na balkon lub taras?

Klasyczny hamak, który zawiązuje się z obu stron o barierki, czy słupki, sprawdzi się najlepiej na balkonie. Oczywiście na tarasie również możemy zamontować słupki, jednak będzie to czasochłonne i może zaburzyć koncepcję przestrzeni tarasowej.

Jeśli chcemy zamontować hamak na naszym tarasie, lepiej wybrać hamak na stelażu, który nie wymaga mocowania do zewnętrznych barierek. Stelaż jest przygotowany tak, żeby na hamaku można było usiąść lub się położyć. Hamaki takie występują w wersjach jednoosobowych i dwuosobowych.

Hamak jest więc dobrym rozwiązaniem zarówno na taras jak i balkon, jednak przed zakupem wybranego modelu, konieczne jest sprawdzenie jego wymiarów oraz sposobu montażu.

Krzesło brazylijskie, czyli jakie?

Krzesło brazylijskie to, najprościej mówiąc, hamak do siedzenia. Jest to krzesło wykonane z  materiału, nad którym poziomo wmontowany jest drewniany drążek. Całość dopełnia lina mocująca, którą wiesza się na haku w suficie. 

Jest to rozwiązanie, które sprawdza się na balkonach lub zadaszonych tarasach, jest łatwe w montażu i nie wymaga fachowych narzędzi do rozłożenia. 

Hamak a krzesło brazylijskie - główne różnice

Krzesło brazylijskie również określa się mianem hamaka, ale między nimi, już na pierwszy rzut oka, zauważymy znaczne różnice.

PRZESTRZEŃ

Hamak powinien być rozciągnięty na około 3 do 4 metrach, a dodatkowo musimy mieć do czego go przymocować z obu stron. Krzesło brazylijskie, nie sprawdzi się natomiast na wąskich balkonach, ponieważ jego średnica wynosi około metra. Jeśli krzesło będzie zamontowane na ciasnej przestrzeni, nie poczujemy swobody lekkiego bujania nad ziemią.

SPOSÓB UŻYTKOWANIA

Hamak, w odróżnieniu od krzesła brazylijskiego pozwala nam na zmianę pozycji z siedzącej na leżącą. Jednak, warto zwrócić uwagę, że siedzieć będzie nam zdecydowanie wygodniej w krześle brazylijskim niż w hamaku, z którego łatwo jest wypaść.

DODATKI

Hamak jest bardzo praktyczny w swojej prostocie i w zasadzie nie wymaga on doposażenia. Wystarczy, że wrzucimy do niego poduszkę lub koc i będzie w nim bardzo wygodnie.

Do krzesła brazylijskiego możemy dokupić ozdobne poduszki, podłokietniki lub podnóżki. To wszystko sprawi, że w takim krześle będziemy mogli spędzać całe wieczory.

Hamak czy krzesło brazylijskie - co wybrać na taras i balkon?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, co jest lepsze lub co bardziej pasuje na balkon czy taras. Finalnie, jest to indywidualna decyzja właściciela tarasu i balkonu. Jeśli bardzo chcemy mieć hamak na tarasie, ale nie mamy do czego go przymocować, warto kupić hamak na stelażu. A jeśli marzymy o krześle brazylijskim na niewielkim balkonie, sprawdźmy mniejsze modele tych krzeseł, a na pewno znajdziemy coś dla siebie.

Opinie o Hamak czy krzesło brazylijskie – co wybrać? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 68 = 78

Podobne

Źródła

Zdjęcie - shutterstock.com autor Aliona Ryne