Hamak na tarasie – czy warto?

hamak na tarasie

4.0 Opinie (1)
  • taras
  • meble na taras
hamak na tarasie

Przytulnie urządzony taras jest jednocześnie przedłużeniem naszego domu czy mieszkania. Dlatego, podczas dobierania mebli tarasowych i dodatków, warto zadbać o każdy szczegół tej przestrzeni, tak aby cieszyła nie tylko nasze oko, ale była przyjemna w trakcie użytkowania. Wyjątkowym pomysłem, który nada naszemu tarasowi charakteru, jest powieszenie na nim hamaka

Zobacz, czy warto mieć hamak na tarasie i jaki model sprawdzi się najlepiej.

Hamak na tarasie - kiedy się sprawdzi?

Jeśli zastanawiamy się nad zakupem hamaka na taras, powinniśmy w pierwszej kolejności sprawdzić, czy mamy na to odpowiednio dużą przestrzeń. Jest to bowiem rozwiązanie, które najlepiej sprawdzi się na większych tarasach. 

Kolejną ważną kwestią jest sprawdzenie, czy nasz taras ma barierki lub miejsca, do których będziemy mogli przywiązać hamak tradycyjny lub hamak z poprzeczką. Te dwa modele wymagają do powieszenia dwóch słupków, oddalonych od siebie o około 3-4 metry. 

Nowoczesne tarasy nie są jednak obudowane takimi balustradami. Nie jest to jednak powód do rezygnacji z marzeń o posiadaniu hamaka na tarasie. Hamak, to nie tylko kawałek materiału, który musi być przywiązany do drzew ogrodowych. Są inne rozwiązania, a rynek oferuje wiele modeli hamaków.

Hamak na tarasie - jaki model wybrać?

Hamakiem tradycyjnym, nazywa się klasyczny model z materiału lub plecionego sznurka, który przywiązuje się do dwóch punktów: drzew, słupków czy barierek. To, jak wysoko ma wisieć nasz hamak i jakie ma mieć napięcie, zależy wtedy od nas.

Inną wersją hamaka, który do zamontowania potrzebowałby barierek na tarasie, jest hamak z poprzeczką. Taki model charakteryzuje się dużym napięciem materiału oraz stałą równoległością względem podłoża.

Oprócz hamaków, które muszą być do czegoś przywiązane, na rynku znaleźć możemy hamaki samowystarczalne. Charakteryzują się tym, że w zestawie mamy wszystko, co potrzebne jest to ich montażu na płaskim terenie, bez potrzeby dorabiania barierek, czy wbijania słupków w ziemię. Mowa tu o hamaku na stelażu oraz hamaku/krześle brazylijskim.

Hamak na tarasie bez barierek. Czy to możliwe?

Z reguły, nasz taras nie jest otoczony barierką narożną, ani nie ma na stałe przymocowanych dwóch słupków, do których moglibyśmy przywiązać tradycyjne modele hamaków. Nie jest to jednak zła wiadomość, dla osób, które chcą mieć hamak na tarasie. Można kupić wtedy hamak ze stelażem lub hamak/krzesło brazylijskie.

Hamak ze stelażem - jest to gotowy produkt, który wymaga jedynie samodzielnego montażu. Główną cechą charakterystyczną tego modelu jest jego mobilność. Jeśli w okresie jesienno-zimowym uznamy, że zamiast demontażu hamaka, wolimy przenieść go do wnętrz, nie będzie z tym większego problemu. Oczywiście przed taką decyzją, powinniśmy sprawdzić, czy duży stelaż zmieści się na szerokość, głębokość i wysokość w naszym domu i czy rozłożona konstrukcja wejdzie nam do środka przez drzwi tarasowe.

Hamak/krzesło brazylijskie - ten model hamaka również nie wymaga obwiązania wokół barierek, drzew czy słupków. Jest to hamak wiszący z sufitu, więc jedyny wymóg jest taki, że nasz taras musi być, choćby po części, zadaszony. Montaż i demontaż krzesła brazylijskiego jest bardzo prosty, a instrukcje są zawsze dołączone do opakowań. 

Oba modele hamaków na taras występują w wersjach jednoosobowych i wieloosobowych, a udźwig wybranego przez nas hamaka zawsze należy sprawdzić z producentem.

Opinie o Hamak na tarasie – czy warto? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 1 = 1

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com