Regał z płyty laminowanej do przedpokoju – wady i zalety

regał z płyty laminowanej

4.0 Opinie (1)
 • regał
 • regały
 • przedpokój
regał z płyty laminowanej

Regał z płyty laminowanej świetnie się sprawdzi w przedpokoju, posiada bardzo dobre parametry, a do wyboru mamy wiele wzorów i kolorów. Regał z płyty laminowanej jest odporny na zabrudzenia i uszkodzenia oraz jest łatwy w pielęgnacji.

Regał z płyty laminowanej – piękny i wytrzymały mebel

Regały z płyty laminowanej produkuje się z płyt meblarskich, które są specjalnie sklejone i utwardzone. Następnie płytę pokrywa się laminatem, który składa się z warstw papieru pokrytych żywicą. Laminat może mieć różne wzory, kolory oraz faktury - powierzchnia może mieć widoczną strukturę, nie musi być idealnie gładka. Jedynym minusem jest brak możliwości produkowania wyszukanych form mebli, płyta laminowana nadaję się tylko do mebli o prostych kształtach. Nie da się zrobić mebli z płyty laminowanej zaokrąglonych czy zdobionych.

Regał z płyty laminowanej może do złudzenia przypominać drewno, charakteryzuje się dobrymi parametrami. Laminat zabezpiecza mebel przed zarysowaniem i zabrudzeniem. W odróżnieniu od lakierowanych regałów laminat nie pęka, nie odpryśnie też w przypadku uszkodzenia. Regały z płyty laminowanej są łatwe w pielęgnacji, co sprawdzi się w przedpokoju, w którym meble narażone są na wilgoć, brud i piasek. Laminat dobrze zabezpiecza regał przed wodą, ale należy uważać na jego krawędzie, które nie są odporne na wilgoć i mogą puchnąć. Meble z płyt laminowanych nie wymagają specjalnej konserwacji ani pielęgnacji.

Do wyboru są różne regały z płyty laminowanej - mogące imitować drewno, kamień, beton albo być kolorowe. Poza tym mogą być matowe lub na wysoki połysk. Dostępne są modele zamknięte, otwarte lub częściowo zamknięte. W ofercie są różne rozmiary regałów laminowanych, dzięki czemu znajdziemy odpowiedni model do każdego przedpokoju. Bez problemu znajdziemy regał pasujący do klasycznego wystroju, jak również meble nowoczesne czy loftowe. W mniejszych pomieszczeniach lepiej się sprawdzą mniejsze i jasne regały, poza tym otwarte modele mogą stworzyć ściankę wydzielającą przedpokój od reszty mieszkania.

Regał z płyty laminowanej do przedpokoju – zalety i wady

Regały z płyty laminowanej mają wiele zalet, warto wymienić:

 • trwałość i wytrzymałość
 • odporność na wilgoć, zabrudzenia i uszkodzenia
 • łatwość w czyszczeniu
 • dobrze imitują drewno oraz inne materiały
 • duży wybór kolorów, wzorów i faktur
 • laminat nie pęka, ani nie odpryśnie

Natomiast ich wady to:

 • mogą być tylko proste formy
 • krawędzie nie są odporne na wilgoć
 • powierzchnia jest sztuczna

Ceny regałów z płyty laminowanej do przedpokoju

Najtańszy mały regał z płyty laminowanej kupimy za niecałe 100 zł, a najdroższe modele mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Regały z płyty laminowanej są dostępne w różnych wariantach, płyta może być połączona z metalem lub drewnem. Cena zależy od jakości materiałów, z jakich został zrobiony regał oraz jego rozmiaru.

Opinie o Regał z płyty laminowanej do przedpokoju – wady i zalety - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 8 = 1

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com