Szezlong – nowoczesny i elegancki mebel do salonu

Szezlong do salonu

0.0 Opinie (0)
  • meble do salonu
  • salon
  • sofa do salonu
Szezlong do salonu

Szezlong to bardzo charakterystyczny mebel mogący pełnić zarówno funkcję fotela, jak i kanapy wypoczynkowej. Kiedyś był synonimem bogactwa, na które nie każdy mógł sobie pozwolić. Natomiast dziś stał się popularnym meblem, dostępnym dla każdego. 

Szezlong – fotel czy kanapa? 

Szezlong, choć wyglądem przypomina nienaturalnie długie krzesło, to oficjalnie jest uznawany za rodzaj kanapy. To, czym szezlong odróżnia się od innych rodzajów kanap to fakt, że został on skonstruowany do wypoczynku w pozycji półsiedzącej, co w przypadku innych rodzajów siedzeń jest zazwyczaj niemożliwe bez dodatkowej poduszki pod plecy. 

Szezlong w salonie – wady i zalety 

Zaletą szezlonga jest to, że zajmuje on naprawdę mało miejsca, dzięki temu możemy go umieścić w niewielkim metrażu. Oczywiście do zalet tego mebla należy również zaliczyć komfort użytkowania. Szezlong jest stworzony do wypoczynku i relaksu.  Do zalet tego rodzaju mebla należy zaliczyć również jego wagę. Szezlong jak na kanapę jest stosunkowo lekki, dzięki czemu możemy zmieniać jego położenie jak często chcemy. 

Jedną z największych wad szezlongów jest to, że są one zazwyczaj wąskie i jednoosobowe. Nie nadają się jako kanapa do rodzinnego oglądania seriali ani na spotkania w gronie znajomych, chyba że z dodatkowym wsparciem innej kanapy.  

Szezlong a wystrój salonu 

Obecnie na rynku są dostępne szezlongi w wielu wersjach stylistycznych, nie tylko te klasyczne w stylu francuskim. Producenci szezlongów oferują tak szeroki wybór, że znajdzie się coś dla każdego stylu wnętrzarskiego od klasycznych wnętrz w stylu angielskim po skandynawski minimalizm. 

Dodatkowo obicia na szezlongi są produkowane z pluszu w wielu kolorach i odcieniach. Bez problemu znajdziemy ten rodzaj kanapy w kolorze żółtym, zielonym, czerwonym, niebieskim, a nawet różowym. Oczywiście klasyczne beżowe, białe oraz czarne odcienie również są dostępne.  

Opinie o Szezlong – nowoczesny i elegancki mebel do salonu - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 44 = 50

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com