Szafa zabudowana czy wolnostojąca – co lepsze do sypialni?

szafa do sypialni

4.0 Opinie (1)
  • meble do sypialni
  • wyposażenie sypialni
  • szafa do sypialni
szafa do sypialni

Szafa do sypialni wnękowa czy wolnostojąca? Co będzie lepsze, trwalsze i bardziej wytrzymałe? Jakie są wady i zalety szafy wnękowej, a jakie szafy wolnostojącej? Na co warto zwrócić uwagę? 

Czym jest szafa zabudowana i czym się różni od szafy wolnostojącej?

Szafa zabudowana, czyli inaczej wnękowa jest robiona na wymiar. Taką szafę projektuje się tak, aby idealnie pasowała do wnętrza, w którym będzie stać. Ponadto po zamontowaniu pozostaje nieruchoma, nie można zmienić miejsca jej położenia, inaczej niż poprzez demontaż. Z kolei szafa wolnostojąca to klasyczny typ mebla, który jest mobilny, można bez problemu zmieniać położenie takiej szafy. 

Szafa zabudowana – wady i zalety 

Szafa wnękowa to mebel, który powstaje z myślą o konkretnych potrzebach. Jest spersonalizowana i dostosowana do konkretnej powierzchni. Co więcej, taką szafę można zaprojektować do nawet bardzo małych sypialni. 

Największą wadą szaf wnękowych jest ich cena. Koszt za wymierzenie, zaprojektowanie i montaż takiego mebla jest znacznie większy niż w przypadku szafy wolnostojącej. 

Szafa wolnostojąca – wady i zalety 

Zaletą szaf wolnostojących jest z pewnością to, że są ogólnodostępne. W każdym salonie i sklepie meblarskim dostaniemy taki mebel. Co więcej, taką szafę możemy wcześniej zobaczyć i dokładnie obejrzeć za nim ją kupimy. Szafy wolnostojące są również atrakcyjne cenowo. 

Główną wadą tego rodzaju szaf jest to, że nie można ich idealnie dopasować do powierzchni i ścian sypialni. Dodatkowo ciężko jest znaleźć pasującą szafę do mniejszych metrażowo sypialni. Takie szafy są również uboższe w mniejsze półki czy przegródki, zazwyczaj są wyposażone głównie w drążki i większe półki na odzież typu swetry oraz spodnie.  

Jaką szafę wybrać do swojej sypialni?

Dużo zależy od tego, jakie mamy oczekiwania. Jeżeli szukamy prostej szafy przesuwnej na odzież wiszącą, to spokojnie można się za taką rozejrzeć w popularnych sklepach meblowych. Jeśli jednak mamy mało miejsca w sypialni lub marzymy o wyjątkowej i niepowtarzalnej szafie z elementami garderoby, lepiej postawić na szafę na wymiar. Takie rozwiązanie pozwoli na wykorzystanie dostępnej przestrzeni w 100 proc., a dodatkowo możemy zadecydować o ilości, wymiarach i przeznaczeniu wszystkich półek i szuflad w takim meblu.

Opinie o Szafa zabudowana czy wolnostojąca – co lepsze do sypialni? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

66 + = 71

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com