Łóżko rozkładane z szafy – wszystko, co musisz wiedzieć

lozko-rozkladane-z-szafy

4.0 Opinie (1)
  • łóżko do sypialni
  • łóżko z szufladą
  • łóżko rozkładane
  • łóżko w szafie
lozko-rozkladane-z-szafy

Kawalerki i małe mieszkania w blokach wymagają funkcjonalnych i praktycznych rozwiązań. W takich przestrzeniach liczy się każdy centymetr, dlatego warto zaaranżować je tak, aby były maksymalnie użyteczne. Jednym z rozwiązań, które ułatwia urządzenie małego metrażu w sposób praktyczny jest łóżko w szafie. 

Łóżko w szafie – jak to działa? 

Takie łóżko montuje się wraz ze specjalną skrzynią, która po zamknięciu maskuje materac. Ponadto stelaż łóżka jest zamocowany na płycie imitującej drzwi do szafy. Po złożeniu takiego mebla widoczna jest tylko płyta, która wygląda identycznie jak szafa. Niektóre modele oprócz funkcji łóżka mają wbudowaną sofę. To również rewelacyjne rozwiązanie. Po złożeniu materaca do wnętrza skrzyni zyskujemy przymocowaną do płyty sofę. 

Łóżko w szafie – dlaczego warto? 

Przede wszystkim to ogromna oszczędność miejsca. Po złożeniu łóżka do szafy nie tylko zyskujemy wolną przestrzeń, lecz także kanapę, która posłuży jako miejsce wypoczynku. W jednej chwili sypialnię możemy przekształcić na pokój dzienny. 

Takie rozwiązanie sprawdzi się również w pokoju dziecięcym. Sypialnie najmłodszych często mają mały metraż. Łóżko w szafie pozwoli oszczędzić miejsce w pokoju, a dodatkowo ułatwi utrzymanie w nim porządku. 

Niektóre modele posiadają wewnątrz skrzyni półki na książki czy drobne ozdobne elementy. Dzięki takiemu rozwiązaniu cała konstrukcja wygląda bardziej naturalnie. Warto zaznaczyć, że łóżka są tak skonstruowane, że po włożeniu materaca do skrzyni pomiędzy łóżkiem a półkami jest odpowiedni odstęp. Nie ma więc podstaw do obaw, że to, co znajduje się na półkach, zostanie przewrócone przez i zniszczone przez materac. 

Opinie o Łóżko rozkładane z szafy – wszystko, co musisz wiedzieć - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

8 + 1 =

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com