Łóżko kontynentalne a łóżko z pojemnikami

Łóżko kontynentalne a łóżko z pojemnikami

4.0 Opinie (1)
  • łóżko do sypialni
  • łóżko kontynentalne
  • łóżko z szufladą
Łóżko kontynentalne a łóżko z pojemnikami

Łóżko to najważniejszy mebel w sypialni musi - być wygodne, ale też praktyczne. Rynek meblarski pod tym względem jest bardzo szeroki i oferuje duży wybór nie tylko podstawowych modeli, ale również bardzo funkcjonalnych rozwiązań. Modele łóżek, które najbardziej zasługują na uwagę to łóżko kontynentalne i łóżko z szufladami. Czym charakteryzują? Czym się różnią? Które wybrać? 

Czym się charakteryzuje łóżko kontynentalne?

Łóżko kontynentalne to łóżko, które jest wyższe od standardowych modeli, ze względu na skrzynię, materac bonellowy lub toper, i co ważne - nie posiada stelaża. Ten typ łóżek pokrywa się tkaniną zwykłą lub pikowaną albo też skórą. Łóżka kontynentalne często posiadają dodatkowo szuflady, w których można przechowywać pościel. W niektórych modelach jest na to miejsce również w skrzyni, jednak to zależy od konkretnego łóżka. 

Czym się charakteryzuje łóżko z pojemnikami i szufladami 

Łóżka z szufladami i pojemnikami to klasyczne modele wzbogacone o szuflady. Konstrukcja tego rodzaju mebli może opierać się na stojących nogach, ale częściej spotykane są modele w całości spoczywające na podłodze bez nóg. Ilość i wielkość szuflad, pojemników czy półek w łóżku zależy od producenta i konkretnych modeli. 

Kiedy wybrać łóżko kontynentalne? 

Łóżko kontynentalne to duży i masywny mebel z tego względu nie nadaje się do małych pomieszczeń. Ten typ łóżek zapewnia najwyższy komfort użytkowania. Łóżko kontynentalne jest wysokie przez co wygodniejsze, materac dopasowuje się do ułożenia ciała, a dodatkowo wysokość ułatwia wstawanie z łóżka. 

Taki mebel będzie idealny dla osób, które żyją w ciągłym ruchu, któremu często towarzyszy stres. Sen dla takich osób to podstawa dobrego funkcjonowania, więc łóżko powinno być maksymalnie wygodne. 

Jeżeli chodzi o to, w jakim wystroju wnętrz najlepiej się sprawdzą łóżka kontynentalne to zdecydowanie styl loftowy, nowoczesny, ale także glamour zwłaszcza model z pikowanym zagłówkiem w jasnym pastelowym kolorze. 

Kiedy wybrać łóżko z pojemnikami i szufladami? 

Tego rodzaju łóżko nie potrzebuje aż tyle przestrzeni co kontynentalne, dlatego z powodzeniem można je kupić do mniejszej sypialni. Dodatkowo szuflady, półki i pojemniki mogą posłużyć do przechowywania nie tylko pościeli, ale też ubrań sezonowych czy bielizny. 

Łóżko z szufladami wpasuje się w każdą sypialnię czy to w stylu skandynawskim, rustykalnym, czy też nowoczesnym. Producenci mebli oferują modele z płyt meblowych, z drewna litego, a także tapicerowane i pikowane. 

Opinie o Łóżko kontynentalne a łóżko z pojemnikami - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

5 + 3 =

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com