Stół do jadalni na wymiar – dlaczego warto?

stół na wymiar do jadalni

4.0 Opinie (1)
  • stół jadalniany
  • stół do jadalni
  • stół na wymiar
stół na wymiar do jadalni

Wspólne spożywanie posiłków dla wielu rodzin jest bardzo ważnym elementem ich życia rodzinnego. Dobrze więc, żeby przestrzeń, w której spędzają wspólnie czas, była odpowiednio dostosowana do ich potrzeb. Kluczowe jest dobranie odpowiedniego stołu do powierzchni jadalni, a także do preferencji domowników. W tym celu może pomóc zamówienie stołu na wymiar.

Gdzie najbardziej sprawdzi się stół na wymiar?

Meble robione na wymiar to ukłon w stronę indywidualnych potrzeb klientów. Często bywa tak, że modele dostępne w sklepie z różnych powodów nie satysfakcjonują nas w pełni. Być może chodzi o to, że mamy mało miejsca w kuchni czy jadalni, albo marzymy o nietypowym i unikatowym stole. Wówczas taka usługa sprawdzi się rewelacyjnie.

Korzystając z takiej usługi mamy wiele możliwości wyboru materiału, z jakiego stół będzie wykonany - można łączyć ze sobą róże surowce np. szklany blat i metalowe nogi stołu. Taki mebel będzie miał dokładnie takie wymiary, jak chcemy. Kształt stołu nie musi się ograniczać do podstawowych wariantów, być może marzymy o stole asymetrycznym o nietypowym wyglądzie. Wybierając stół robiony na wymiar, możemy również poprosić o nietypowy design. Mebel może być ozdobiony żywicą lub nawet fotografią czy grafiką, tutaj nic nas nie ogranicza. 

Tak usługa daje też możliwość dostosowania stołu do metrażu pokoju. Możemy zamówić stół do bardzo dużej jadalni, ale też do małej kuchni. Dodatkowo istnieje opcja pośrednia dla osób, które na co dzień nie potrzebują ogromnego stołu, jednak na specjalne okazje się on przydaje. Wtedy można zamówić stół składany, który zarówno nierozłożony, jak i rozłożony będzie miał dokładnie takie wymiary, jakich potrzebujemy. 

Ile kosztuje stół na wymiar?

Ceny z taką usługę będą się od siebie różniły w zależności od materiału, z jakiego będzie wykonany stół, jego wymiarów, wykończenia oraz ceny podyktowanej rynkiem. Jednak przykładowo za stół dębowy o powierzchni ok. 1,5 metra kwadratowego to koszt mniej więcej 2000 zł. Z kolei za taki sam stół tylko, że z buku będzie kosztował ok. 1700 zł. Są to ceny za klasyczny stół drewniany. Jeżeli jednak byśmy chcieli, aby taki mebel był dodatkowo szczotkowany czy był zrobiony z podwójnych desek to koszt oczywiście się zmieni. Cena za taką usługę będzie też wyższa, jeżeli postanowimy nabyć stół z blatem ze szkła hartowanego lub ozdobionego żywicą. Takie modele mogą kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Opinie o Stół do jadalni na wymiar – dlaczego warto? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

31 − 23 =

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com