Łóżko do sypialni – jaki materac wybrać?

materac-do-sypialni

5.0 Opinie (1)
  • meble do sypialni
  • wyposażenie sypialni
  • łóżko do sypialni
materac-do-sypialni

Łóżko to najważniejszy element wyposażenia sypialni, jednak nie sam stelaż jest aż tak istotny. Abyśmy wypoczęli w nocy i naładowali baterie na nowy dzień, potrzebujemy wygodnego materaca. Czym kierować się podczas wybierania materaca? 

Jakie wypełnienie materaca wybrać? 

Sen to podstawa prawidłowego funkcjonowania organizmu. Nie tylko trzeba zadbać, aby przesypiać określoną ilość godzin, ale bardzo ważna jest również jakość naszego snu. Niewygodny - zbyt twardy lub miękki materac może sprawiać, że będziemy się często budzić w nocy. Przerywany sen nie ma nic wspólnego z dobrą jakością snu.

Większość ludzi uważa, że wygodny materac to miękki materac. Być może dla wielu osób będzie on najwygodniejszy, co nie oznacza, że dobry dla ciała i snu. Głównym zadaniem materaca powinno być odpowiednie podpieranie masy ciała podczas spoczynku lub snu. W związku z tym najlepsze materace to takie, które jedynie delikatnie się odkształcają. Takie egzemplarze są najczęściej wypełnione: 

  • matą kokosową,
  • pianką termokurczliwą,
  • łuską gryki. 

Jaka twardość materaca będzie najlepsza? 

Każda zdrowa osoba, jak i również zmagająca się z problemami kręgosłupa powinna wybrać materac twardy, ale jednocześnie sprężysty na tyle, aby delikatnie odkształcał się pod wypływem ciężaru ciała. Miękkie materace powinny wybierać jedynie osoby, które chorują na reumatoidalne zapalenie stawów. W takich przypadkach materace, które się bardziej zapadają pod wypływem ciężaru ciała, dla takich osób są wygodniejsze i mniej podrażniają miejsca, w których występuje stan zapalny.  

Opinie o Łóżko do sypialni – jaki materac wybrać? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

8 + 1 =

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com