Komoda z płyty wiórowej laminowanej do sypialni – plusy i minusy

komoda z płyty meblowej

4.0 Opinie (1)
  • meble do sypialni
  • wyposażenie sypialni
  • komoda do sypialni
komoda z płyty meblowej

Płyta wiórowa laminowana to jeden z najtrwalszych materiałów do produkcji mebli. Komoda wykonana z tego materiału oprócz trwałości ma piękne połyskujące wykończenie. Jakie są inne zalety komody z płyty laminowanej? 

Czym jest płyta wiórowa laminowana? 

Płyty wiórowe powstają z wiór drewnianych, które następnie są ze sobą spajane za pomocą kleju lub żywicy i formowane na jednolite płyty. Następnie płytę pokrywa się warstwą specjalnego papieru za pomocą żywicy. Wszystko razem spajane jest pod wysoką temperaturą i odpowiednim ciśnieniem. Z tego powstają jednolite i solidne płyty laminowane. 

Jakie są wady i zalety komody z płyty laminowanej? 

Płyty wiórowe laminowane z powodzeniem mogą imitować drewno naturalne, a są od niego znacznie tańsze. Są też trwałe i bardzo twarde dzięki zawartości klejów i żywicy, a także spajania pod wysoką temperaturą. Mają dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania. 

Do wad płyt wiórowych laminowanych można zaliczyć to, że podczas produkcji nie są zabezpieczane brzegi płyty. Kupując komodę z tego materiału, trzeba wcześniej dokładnie obejrzeć mebel i sprawdzić, czy wszystkie jego brzegi oraz rogi zostały starannie wykończone i zabezpieczone przez producenta. 

Komoda z płyty wiórowej laminowanej – w jakim stylu?

Meble laminowane często występują w wersji z wysokim połyskiem zwłaszcza meble w białym kolorze. Jednak płyta laminowana może mieć również wykończenie matowe. Komody z płyty wiórowej w stylu loftowym najbardziej przypominają meble z drewna naturalnego. W sklepach meblowych można nabyć również komody w stylu minimalistycznym pasujące do wystroju wnętrz w klimacie skandynawskim, a także komody pomalowane na szaro lub czarno. 

Opinie o Komoda z płyty wiórowej laminowanej do sypialni – plusy i minusy - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

5 + 1 =

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock,.com