Szafa do salonu z płyty laminowanej – kiedy się sprawdzi?

szafa z płyty laminowanej

4.0 Opinie (1)
  • meble do salonu
  • salon
  • szafa przesuwna
  • szafa garderobiana
  • szafa wolnostojąca
  • szafa z płyty laminowanej
szafa z płyty laminowanej

Meble z płyty laminowanej były kiedyś bardzo słabej jakości. Obecnie rynek meblarski się niezwykle rozwinął. Również zmienił się sposób produkcji laminowanych płyt meblowych, z których powstają szafy. Czy warto obecnie postawić na szafę z płyty laminowanej? 

Płyta laminowana – do jakiego rodzaju szafy się sprawdzi? 

Płyta laminowana czy to wiórowa, czy paździerzowa nadaje się do produkcji każdego rodzaju szafy. Producenci mebli oferują fantastycznej jakości szafy przesuwne, garderobiane oraz klasyczne otwierane, które zostały wykonane z płyt laminowanych. 

Jakie są zalety szaf z płyty laminowanej?

Płyty laminowane przede wszystkim charakteryzują się tym, że są niezwykle odporne na zarysowania. Warstwa laminatu chroni płytę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dlatego wybierając szafę z płyty laminowanej, możemy mieć pewność, że posłuży ona wiele lat. Dodatkowo szafy laminowane mogą mieć przeróżny wygląd. W sklepach możemy znaleźć przepiękne szafy z płyt laminowanych w kolorze białym, które fantastycznie pasują do wnętrz w stylu glamour. Bez problemu znajdziemy również szafy pokryte laminatem w chłodnych odcieniach drewna w stylu skandynawskim. Cena jest kolejną zaletą szaf z płyt laminowanych. Dobre i solidne szafy laminowane możemy kupić już za około 1000 zł. 

Kiedy postawić na szafę laminowaną?

Szafa laminowana sprawdzi się, gdy jesteśmy posiadaczami kotów. Każdy właściciel tych czteronożnych futrzaków wie, że koty kochają wskakiwać na meble, chodzić po nich, a co najgorsze, ostrzyć sobie na nich pazury. Gruba warstwa laminatu, chociaż częściowo ochroni powierzchnię szaf przed kocimi pazurkami. 

Szafa z płyt laminowanych będzie też dobrym wyborem w pokoju, w którym jest duży dostęp do światła. Szafy zabezpieczone laminatem znacznie wolniej blakną od słońca i są zdecydowanie bardziej odporne na działanie promieni UV niż drewno, czy płyta nielaminowana. 

Opinie o Szafa do salonu z płyty laminowanej – kiedy się sprawdzi? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

7 + 2 =

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com