Regał schodkowy – nowoczesne i wygodne rozwiązanie do salonu

Regał schodkowy – nowoczesne i wygodne rozwiązanie do salonu

4.0 Opinie (1)
  • meble do salonu
  • regały
Regał schodkowy – nowoczesne i wygodne rozwiązanie do salonu

Regał nie musi być nudnym meblem o klasycznym wyglądzie. Chcąc mieć ciekawy mebel w salonie warto rozważyć regał schodkowy, który dodatkowo spełnia inne funkcje.

Przy wyborze regałów warto zwrócić uwagę na nietypowy mebel o konstrukcji schodków. Sprawdzi się w mniejszych salonach, nie dominuje przestrzeni, jest lekki i ażurowy, dlatego może też służyć jako ścianka oddzielająca cześć wypoczynkową od jadalni. A lustrzane zestawienie dwóch regałów schodkowych da nam wyjątkową kompozycję, najlepiej będzie wyglądał na ścianie z mocnym akcentem: cegła, tapeta, tynk strukturalny, czy mocny kolor. Prosta i elegancka forma mebla pozwala zaszaleć z tłem i każdy zwróci uwagę na taki akcent.

Konstrukcja regału schodkowego sprawia, że wydaje się być delikatny i nawet w niedużych pomieszczeniach będzie wyglądał dobrze, wybierając jasne kolory rozjaśni salon. Świetnie się sprawdzi we wnętrzach industrialnych i nowoczesnych. Może być wykonany z drewna, płyty lakierowanej, fornirowanej czy laminowanej, dostępne są też regały w ramie metalowej. Niektóre firmy oferują modele, w których część półek jest z drzwiczkami lub szufladami, to będzie lepszy wybór, jeśli chcemy ukryć bibeloty. Można też użyć ozdobnych pudełek, skrzynek, które spełnią podobną rolę.

Salon ze skosami – wybierz regał schodkowy

W mieszkaniach na poddaszach, gdzie mamy skosy i trudniej jest dobrać meble, idealnym wyborem będzie właśnie regał schodkowy, który lepiej wypełni przestrzeń, niż mebel o klasycznej formie. Dostępne są różne wymiary, więc można tak dopasować regał, żeby wyglądał jak na zamówienie. Cena będzie niższa od mebli na zamówienie, a zyskamy miejsce do przechowywania i oryginalny regał.

Regał schodkowy – dodatkowe możliwości

Taki mebel oprócz półek, na których pomieścimy książki daje możliwość układania innych rzeczy na jego górze, mogą to być kwiaty, zdjęcia, czy dekoracje. Dobrze zaaranżowany regał daje optyczne wrażenie, że jest mniejszy niż w rzeczywistości. Pięknie będą wyglądać na nim pnące kwiaty, ale także zdjęcia lub obrazy zawieszone nad takim regałem stworzą ciekawą i niebanalną aranżację.

Opinie o Regał schodkowy – nowoczesne i wygodne rozwiązanie do salonu - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

45 + = 53

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com