Regał metalowy – wygodne rozwiązanie do salonu

regał metalowy

4.0 Opinie (1)
  • regał
  • meble do salonu
  • regały
regał metalowy

Metalowy regał kojarzy się z piwnicą lub garażem, ale od dłuższego czasu mebel podbija salony. Dlaczego tak jest? Oprócz tego, że jest wytrzymały i odporny na zniszczenia, może mieć nietypowe kształty, a dobrze dobrany będzie piękną ozdobą salonu.

Metalowe meble nie pasują do wszystkich aranżacji, dlatego warto dobrze przemyśleć jego wybór. Inny wymiar, kolor i forma będzie dobry we wnętrzu industrialnym, a inny w minimalistycznym, skandynawskim czy loftowym. W mniejszych salonach warto postawić na mały i ażurowy regał lub wiszącą jego wersję, dzięki temu mebel będzie wyglądał lekko i delikatnie. Jeśli wnętrze jest duże i wysokie, można wybrać duży i solidny regał, zajmujący nawet całą ścianę.

Metalowy regał – najbardziej wytrzymały

Regał o konstrukcji metalowej w odróżnieniu od tych z drewna, czy płyty, jest bardziej odporny na zarysowania, uszkodzenia i można go wielokrotnie malować, dzięki czemu będzie nas cieszył przez długi czas. Nie tylko łatwo odnowimy mebel, ale i dzięki zmianie koloru dopasujemy do wnętrza, jeśli zdecydujemy się na inny styl.

Oprócz tego metalowe meble są łatwe w utrzymaniu, nie trzeba ich tak pielęgnować jak drewnianych czy z płyty. Są odporne na wilgoć i zalanie, dlatego można na nich hodować kwiaty, nie tylko będą dobrze wyglądać, ale nie musimy się martwić, że woda zniszczy mebel.

Nawet kiedy znudzi nam się taki regał, to nic straconego, można go wykorzystać w innych pomieszczeniach w mieszkaniu lub w piwnicy, garażu czy na strychu. Jest solidny, więc wytrzyma nawet duże obciążenia jak przetwory czy narzędzia. Poza tym zamiast pozbywać się regału dajemy mu nowe życie.

Metal bez ograniczeń

Regał metalowy w odróżnieniu od drewnianych czy z płyty może mieć wyszukane kształty, na rynku są okrągłe i owalne regały, ale też w formie litery czy przodu traktora. Jeśli zależy nam na oryginalnym i wyjątkowym meblu, to pośród metalowych regałów znajdziemy ciekawe modele. W ich budowie może być wykorzystana siatka metalowa, elementy dekoracyjne, czy oświetlenie. Bardziej klasyczne będą regały metalowe z drewnianymi lub szklanymi półkami.

Ażurowe wersje takich regałów mogą służyć jako ścianki w salonie, subtelnie dzieląc przestrzeń. Ciekawym rozwiązaniem są regały na kółkach, które można dowolnie przestawiać bez większego wysiłku. Wśród ofert są meble bardzo surowo wykończone, z widocznymi spawami, śrubami, ale znajdziemy też złote, miedziane czy srebrne, szczotkowane lub na wysoki połysk, które wyglądają niczym piękna biżuteria.

Właściwie regały metalowe nie mają słabych punktów, może w niektórych przypadkach minusem będzie cena, lecz żywotność mebla jest warta większych pieniędzy. Mały metalowy regał kupimy już od ok. 150 zł, ceny droższych modeli mogą wynieść nawet kilka tysięcy złotych. Jest możliwość zrobienia metalowego regału na wymiar, który będzie idealnie wpasowany w przestrzeń i możemy go dowolnie zaaranżować.

Opinie o Regał metalowy – wygodne rozwiązanie do salonu - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

97 − 96 =

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com