Puf w salonie – czy warto?

puf do salonu

4.0 Opinie (1)
  • meble do salonu
  • salon
  • pufa do salonu
puf do salonu

Kiedyś pufy pełniły ważną rolę, dziś są mniej popularne, choć nadal sporo osób ma je w swoich domach. Czy warto mieć puf w salonie? Jak zmieniły się pufy na przestrzeni lat? 

Puf kiedyś a puf dziś 

Jeszcze kilkanaście lat temu pufy wyglądały jak takie mniejsze pudełka, do których można było schować różne drobiazgi, ale jednocześnie służyły do siedzenia. Dzisiaj wygląd i konstrukcja puf bardzo mocno się zmieniła. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów puf, niektóre z nich mają nietypowe kształty i zdobienia. 

Rodzaje puf 

Najpopularniejsze pufy to: 

  • pufy worki 
  • pufy wełniane
  • pufy drewniane 
  • pufy bez nóżek 
  • pufy z nóżkami 

Pufy worki już od kilku lat są najczęściej wybieranym modelem do salonu czy pokoju dziecięcego. Mogą być wykonane z przeróżnych materiałów, takich jak skóra ekologiczna, mikrofibra czy nawet poliester. Dodatkowo pufy worki są dostępne we wszystkich możliwych kolorach i wzorach. 

Pufy wełniane to urocze siedziska przypominające kształtem kulkę lub kwadrat. Mają piękny minimalistyczny design. Mogą stanowić rewelacyjny element dekoracyjny zarówno solo, jak i z czasopismami czy świeczkami zapachowymi. Co prawda najczęściej służą jako ozdoba pokoju, jednak jako siedzenie też się świetnie sprawdzają. Są niezwykle mięciutkie i miłe w dotyku.  

Pufy drewniane bardzo często przybierają formę podobną do budowy skrzynki z palet. W takich modelach możemy przechowywać różne rzeczy, ponieważ są otwierane. Mogą mieć naturalny kolor drewna lub być pomalowane. Najczęściej w sklepach znajdziemy modele pomalowane na biało lub czarno. W różnych salonach meblowych można zobaczyć też pufy na drewnianych nóżkach. Wówczas siedzenie takiego mebla jest materiałowe i często ozdobione jakimś wzorem lub pikowaniem. 

Czy warto mieć puf? 

Nowoczesne pufy to fantastyczny element dekoracyjny, a tak duży wybór oferowany przez producentów tych mebli pozwala na znalezienie idealnej pufy do każdego wystroju wnętrza. Pufy typu worki nie tylko świetnie wyglądają, ale są też bardzo wygodne. Z kolei pufy wełniane to uroczy element wystroju, który ociepli każde pomieszczenie. W sklepach znajdziemy też bardziej klasyczne modele na nóżkach, które będą służyć wiele lat zarówno domownikom, jak i gościom. 

Opinie o Puf w salonie – czy warto? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 4 = 1

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com