Szafa do salonu – co wybrać?

szafa do salonu

0.0 Opinie (0)
  • salon
  • szafa przesuwna
  • szafa na wymiar
szafa do salonu

Szafa w salonie może być bardzo przydatnym meblem. Często nie mamy gdzie pomieścić kurtek zimowych, gdy jest lato, bo szafy z sypialni czy garderobie są już obładowane. Również, gdy zapraszamy większe grono osób do naszego domu to jeden wieszak na kurtki, to może być za mało, dlatego dodatkowa szafa zawsze się przyda. 

Rodzaje szaf do salonu 

Do salonu najczęściej wybiera się szafy przestronne z miejscem na wieszaki. Do takich należą: 

  • szafy przesuwne dwudrzwiowe 
  • szafy przesuwne z lustrem
  • szafy przesuwne trzydrzwiowe
  • szafy dwudrzwiowe otwierane w tradycyjny sposób 

Jaki rodzaj szafy będzie najlepszy do salonu? 

Szafa przesuwna dwu i trzydrzwiowa to praktyczny i wygodny mebel, w którym zmieszczą się kurtki, tekstylia pościelowe, a nawet sprzęty gospodarstwa domowego. Choć wydawać się może, że ten rodzaj szafy zajmuje dużo miejsca, to niekoniecznie musi tak być. Szafy przesuwne nadają się zarówno do dużych pomieszczeń, jak i tych mniejszych. Zwłaszcza jeśli zamówimy taką szafę na wymiar.  

Szafa przesuwna z lustrem to idealny mebel do mniejszych mieszkań lub pokoi ze słabym dostępem do światła dziennego. Lustro w pokoju optycznie powiększy pomieszczenie, a dodatkowo je rozjaśni. Szafa otwierana w sposób tradycyjny to klasyczny i elegancki model. Sprawdzi się w wielu przestrzeniach, należy jednak uważać na naprawdę małe pokoje, w których otwarte drzwi takiej szafy mogłyby utrudniać swobodne poruszanie się. 

Opinie o Szafa do salonu – co wybrać? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

27 − 20 =

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com