Przytulny salon – 5 sprawdzonych sposobów!

Przytulny salon

4.0 Opinie (1)
Przytulny salon

Stworzenie idealnego miejsca do relaksu nie musi być trudne ani kosztowne. Przytulny salon możemy uzyskać poprzez wykorzystanie odpowiednich materiałów, kolorów, a także tekstur, które również mają duży wpływ na nasze samopoczucie.

Jak zaprojektować przytulny salon? 

Poznaj 5 sprawdzonych sposobów!

Postaw na kolorowe materiały i dodatki!

Jednym z najprostszych i ekonomicznych sposobów na wprowadzenie przytulności do salonu jest zakup kolorowych dodatków i akcentów. Wybierając poduszki, narzuty, zasłony lub dywany w ciepłych odcieniach, takich jak mięta, żółć, beż czy czerwień, sprawimy, że nasz salon będzie miejscem pełnym energii, ciepłym i idealnym do spędzania czasu w gronie rodziny lub przyjaciół. Decydując się na zakup kolorowych materiałów, nie musimy przeprowadzać remontu, a efekt będzie widoczny od razu. Dzięki dodatkom w odważnych kolorach nasz salon zyska nowy charakter.

Wykorzystaj naturalne materiały

Drugim skutecznym sposobem na zmianę wnętrza salonu, bez potrzeby przeprowadzania gruntownego remontu jest zastosowanie materiałów naturalnych. Zasada jest prosta - im więcej naturalnych materiałów znajdzie się w naszym salonie, tym bardziej przytulną przestrzeń otrzymamy. Możemy w tym celu wykorzystać drewno, len, wełnę, rośliny doniczkowe czy elementy dekoracyjne wykonane z lin, czy z bambusa. Materiały te będą nie tylko ekologiczne, ale sprawią, że nasz salon stanie się oazą spokoju. Ich przyjemna w dotyku tekstura pozytywnie wpłynie również na nasz nastrój. 

W przytulnym salonie królować powinny: drewniane meble, wiklinowe kosze na przechowywanie, wełniane poduszki, lniane zasłony oraz ozdobne makramy.

Wprowadź przytulne tekstylia

Tekstylia to nieodłączny element przytulnego salonu. Miękkie, przyjemne w dotyku tkaniny pozwolą na głębszy relaks oraz poczucie ciepła w pomieszczeniu. W przytulnym salonie sprawdzą się, między innymi:

  • duże i miękkie poduszki,
  • przyjemny w dotyku koc,
  • dywan z długim włosiem.

Wszystkie tekstylia powinny być wysokiej jakości oraz łatwe w czyszczeniu, dzięki temu zostaną z nami na lata, a my będziemy mogli cię cieszyć przyjemnym i kojącym salonem domowym.

Ustaw nastrojowe oświetlenie

Odpowiednie oświetlenie może diametralnie zmienić nastrój w naszym salonie. Aby otrzymać nastrojowe i przytulne pomieszczenie, powinniśmy zrezygnować z jasnego, mocnego światła. Jest ono odpowiednie w pomieszczeniach, w których pracujemy, jednak nie sprawdzi się w pokoju, w którym chcemy odpocząć. W nastrojowym salonie lepiej zainstalować światło delikatne, o stonowanej żółtej barwie.  Jeśli nie chcemy przeprowadzać dużego remontu i wymieniać całego oświetlenia, to zawsze możemy postawić w salonie lampę stojącą lub stołową. Ustawiona przy sofie, z pewnością stworzy wyjątkowy nastrój w trakcie wieczornego odpoczynku. 

Dobrym sposobem na tymczasową zmianę nastroju w naszym salonie, będzie ustawienie w pomieszczeniu kilku większych świec lub lampionów, które pozwolą nam na wykreowanie intymnej strefy odpoczynku.

Wyodrębnij przestrzeń do odpoczynku

Nawet w niewielkim salonie możemy stworzyć strefę relaksu. Sprawdzą się tu najlepiej:

  • wielofunkcyjna kanapa,
  • narożnik z miękkimi poduszkami,
  • wygodny fotel,
  • fotel podwieszany,
  • duże pufy.

W okolicy siedziska możemy ustawić dużą roślinę doniczkową, która oczyści powietrze w salonie i nada mu niepowtarzalnego charakteru. Dodatkowo, w rogu pomieszczenia, możemy postawić małą biblioteczkę z ulubionymi książkami, płytami muzycznymi lub filmami. Zyskamy wtedy nie tylko przytulną przestrzeń do odpoczynku, ale przede wszystkim salon odpowiadający naszym indywidualnym preferencjom.

Opinie o Przytulny salon – 5 sprawdzonych sposobów! - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

85 + = 95

Podobne

Źródła

zdjęcie -shutterstock.com