Meblościanka z szafą czy bez – co wybrać?

meblościanka z szafą

0.0 Opinie (0)
  • meble do salonu
  • meblościanka
meblościanka z szafą

Konieczność szafy w meblościance zależy od wielkości mieszkania, domu i miejsca do przechowywania, jakiego potrzebujemy. Jeśli mamy szafy w sypialni czy przedpokoju, to możemy spokojnie zrezygnować z szafy w salonie. Ale kiedy miejsca do przechowywania jest mało, dodatkowa szafa będzie idealnym rozwiązaniem.

Kluczowym pytaniem przy wyborze mebli do salonu jest ile miejsca do przechowywania potrzebujemy? W przypadku małych mieszkań czy większej ilości domowników, to miejsce jest na wagę złota. Tak jak w innych pomieszczeniach każdy zakamarek jest wykorzystany, tak w salonie można wykorzystać miejsce i zyskać więcej schowków. Można to zrobić nie rezygnując z pięknego wyglądu pomieszczenia.

Jeśli szafa, to jaka?

Producenci oferują ciekawe rozwiązania, takie jak szafy podwieszane, które wyglądają lekko i delikatnie, nie przytłaczając tak jak typowa duża szafa. Innym dobrym pomysłem są szafy połączone z półkami, które mogą być przeszklone i podświetlone, również wydają się delikatniejsze. Poza formą ważny jest kolor - jeśli wybierzemy meblościankę białą, lakierowaną czy laminowaną na wysoki połysk będzie ona powiększała wnętrze i nie zdominuje salonu. Można też zdecydować się na mniejsze elementy, ale ich większą ilość i tak je ustawić, żeby nie przytłaczały, a nadal będziemy mieć odpowiednią ilość miejsca do przechowywania.

Meblościanki w swoich formach z reguły wydają się lekkie, a zarazem są pojemne i funkcjonalne, co sprawia, że pomieszczą wiele rzeczy, jak płyty, książki, różne sprzęty, porcelanę i szkło. A w szafach można trzymać część ubrań, na przykład tych, których się rzadziej używa lub pościel, ręczniki i obrusy.

Szafy w meblościankach sprawią, że można użyć mniejszej ilości mebli z zestawu, a w przypadku modułowych systemów można zawsze zrezygnować z tego elementu, bądź dodać kolejne, jeśli jest miejsce w salonie, a nie mamy już gdzie przechowywać rzeczy. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą ukryć bałagan albo nie posiadają piwnicy lub strychu.

A może bez szafy?

Można też użyć większej ilości elementów w meblościance, szafek i szuflad, żeby pomieścić więcej rzeczy i tak je skomponować, żeby nie przytłaczały wnętrza i bez szafy nadal mieć dużo miejsca do przechowywania. Takie rozwiązanie dobrze się sprawdzi w wysokich pomieszczeniach, gdzie szafki mogą się piąć wyżej. Szafki górne mogą być też jaśniejsze od tych niżej, dzięki czemu optycznie będą wyglądały lżej. Dobrym pomysłem są także szafki w kolorze ściany, wtedy wtopią się w tło.

Jeśli mamy wystarczająco dużo miejsca do przechowywania w innych pomieszczeniach, lepiej będzie postawić na minimalizm w salonie i ograniczyć się do kompletu meblościanki bez szafy, sprawi to, że wnętrze będzie bardziej eleganckie i reprezentacyjne. Zostawimy w nim przestrzeń, a meble będą pełniły funkcję bardziej dekoracyjną. Może wystarczy witryna na książki, płyty i inne bibeloty, a szuflady i małe szafki na te przedmioty, których nie chcemy eksponować.

Ceny meblościanek z szafą

Najtańsze zestawy meblościanek zaczynają się od 300 - 400 zł. Jeśli zdecydujemy się na zestaw z szafą koszt wzrośnie. Droższe meblościanki są kupimy do 4000 zł. Stylizowane na retro mogą kosztować 7 tysięcy i więcej. Na cenę wpływ ma także materiał, z jakiego wykonane są meble.

Opinie o Meblościanka z szafą czy bez – co wybrać? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

71 + = 78

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com