Meblościanka do salonu – rodzaje

Meblościanka do salonu – rodzaje

4.0 Opinie (1)
  • meble do salonu
  • meblościanka
Meblościanka do salonu – rodzaje

Do niedawna meblościanka kojarzyła się z przestarzałym rodzajem mebli w salonie, obecnie wraca do mody, jako nowoczesny i atrakcyjny system wyposażenia wnętrz. Różnorodność i wybór jest bardzo duży, więc każdy na pewno znajdzie dla siebie idealne rozwiązanie.

Podział meblościanek ze względu na funkcje

Tu należy się zastanowić, jak duże mamy pomieszczenie oraz ile miejsca do przechowywania potrzebujemy. Dodatkowo, jeśli lubimy często zmieniać przestrzeń wokół siebie, to także trzeba wziąć uwagę. Możemy wybierać z dwóch rodzajów systemów:

- zwarta zabudowa – połączone szafki oraz półki w jednolity mebel. Tu należy sprawdzić wymiar całego mebla, ponieważ nie ma możliwości zmiany, jest to jedna bryła i nie ma możliwości przearanżowania, dlatego trzeba dobrze zaplanować i zaprojektować jego funkcjonalność w środku. Zintegrowany mebel za to wygląda bardzo elegancko.

- system modułowy – pozwala na swobodne łączenie różnych elementów według potrzeb, można stworzyć indywidualne i ciekawe zestawienie mebli. A jeśli pierwotne ustawienie się znudzi jest możliwość dowolnego ich przestawiania, jak i poszerzania kompletu o nowe elementy. Taki system pozwala na kreatywne komponowanie wnętrza przez wiele lat, jeśli potrzeba więcej miejsca do przechowywania, czy zmiany ustawienia mebli w pomieszczeniu.

Podział meblościanek ze wzglądu na styl

Można je dopasować do wystroju mieszkaniu czy domu, aby meblościanka pasowała do reszty pomieszczenia, np. do mebli wypoczynkowych lub kuchni, w przypadku, gdy pomieszczenia się łączą albo są widoczne. Ogólnie styl można podzielić na dwie grupy:

- meble klasyczne – są bardziej eleganckie, mogą mieć bardziej zdobioną formę, ale też czasem też prostą. Materiał dominujący to drewno, znajdziemy przeszklone szafki i witryny, a metal jest zazwyczaj tylko dodatkiem, w postaci uchwytów i zawiasów czy obramowań.

- meble nowoczesne – te charakteryzują się połączeniem szkła, metalu czy betonu oraz użyciem oświetlenia LED. Mają prostą formę i często są wykończone na wysoki połysk.

Podział meblościanek ze wzglądu na materiał

Materiały, z jakich są wykonane meblościanki to drewno lub płyty meblowe, które mogą być laminowane, fornirowane czy lakierowane. Warto się też zastanowić, czy szafki mają być przeszklone lub otwarte, eksponując domowe drobiazgi: książki, figurki, inne elementy dekoracyjne, a oświetlenie półek dodatkowo je podkreśli. Dla niektórych lepsze będą szafki zabudowane, w których można ukryć wszystkie potrzebne rzeczy bez dbania o ład i porządek.

Wybór meblościanek jest bardzo duży, w sklepach internetowych można znaleźć odpowiedni zestaw dla każdego, a jeśli poświęci się odpowiednią ilość czasu i zna swoje potrzeby pod względem rodzaju mebla, to można znaleźć ciekawe oferty w dobrych cenach, często promocyjnych.

Ceny meblościanek

Wybór meblościanek jest bardzo duży, w sklepach internetowych można znaleźć odpowiedni zestaw dla każdego, a jeśli poświęci się odpowiednią ilość czasu i zna swoje potrzeby pod względem rodzaju mebla, to można znaleźć ciekawe oferty w dobrych cenach, często promocyjnych. Najtańsze są małe zestawy meblościanek, ceny zaczynają się od 300-400 zł. Droższe zestawy kupimy za około 4000 zł.

Opinie o Meblościanka do salonu – rodzaje - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

99 − = 97

Opinie

  1. R rut

    Jak dla mnie wciąż za bardzo przypominają prl

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com