Ława do salonu – z jakiego materiału wybrać?

ława kawowa

4.0 Opinie (1)
  • meble do salonu
  • salon
  • ława do salonu
ława kawowa

Oprócz tego, jaki kształt i design ma ława kawowa, ważne jest, z jakiego materiału została wyprodukowana. Jakie są najpopularniejsze materiały do produkcji ław? Z jakiego tworzywa wybrać ławę do salonu? 

Ława do salonu – rodzaje materiałów 

Najpopularniejsze materiały do produkcji ław kawowych to: 

  • drewno naturalne 
  • płyty meblowe
  • płyta akrylowa
  • szkło 

Z jakiego materiału wybrać ławę? 

Ława z drewna naturalnego z pewnością będzie solidna i trwała. Dodatkowo w zależności od tego, jaki rodzaj drewna wybierzemy, to taka ława może mieć np. piękny jasny i delikatnie wpadający w różowe tony kolor lub ciemną intensywną barwę drewna, albo też klasyczny jasnobrązowy odcień w skandynawskim stylu.

Ława z płyt meblowych będzie tańszą wersją ławy z drewna naturalnego, co wcale nie znaczy, że taka ława będzie gorsza jakościowo. Odpowiednio wykonane i zabezpieczone meble z płyt wiórowych czy paździerzowych mogą być tak samo trwałe, jak drewno naturalne.

Ławy z płyty akrylowej charakteryzują się wysokim połyskiem. Zazwyczaj takie ławy można zobaczyć w wersji białej lub biało-czarnej. Ten typ płyty doskonale prezentuje się w nowoczesnych wnętrzach. Z kolei, jeżeli chodzi o szkło, to z tego tworzywa wykonuje się jedynie blaty na ławy kawowe. Do produkcji blatów szklanych używa się wysokiej jakości grubego szkła. 

W zależności od tego, w jakim stylu planujemy urządzić nasz salon oraz od tego, jakie mamy warunki w domu, należy wybrać ławę z takiego materiału, który będzie najbardziej odpowiedni dla nas. Ława z drewna naturalnego nie będzie najlepszym pomysłem, gdy w domu mamy koty, ponieważ one bardzo lubią ostrzyć pazury na drewnianych meblach. Z kolei ława ze szklanym blatem nie będzie najlepszym pomysłem przy małych dzieciach. Szkło używane do produkcji ław kawowych jest grube i solidne, jednak lepiej nie ryzykować, ponieważ różne rzeczy się mogą wydarzyć, gdy po domu biegają dzieci. 

Opinie o Ława do salonu – z jakiego materiału wybrać? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 52 = 62

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com